Селекціонери компанії Satimex вивели сорти айстр для того, щоб отримати незвичайний тип квітки у зрізувальних айстр, а також нові відтінки пелюсток. Рослини всіх нових серій має пірамідальну будову стебел з розгалуженням основи, квітки щільні, виконані, від середнього до великого розміру (до 14 см в діаметрі).

Айстри Satimex добре переносять транспортування і стоять у букетах до 14 днів. Це підтверджують наші випробування та відгуки інших садівницьких компаній, включаючи Fleuroselect.

 

Серії:

 

 • Леді Корал – Lady Coral®;
 • Сі Старлет – Sea Starlet;
 • Шанхайська Троянда – Rose of Shanghai;
 • Арлекін – Harlekin;
 • Ювель – Juwel;
 • Сірінга - Syringa;
 • Балун – Balloon;
 • Бьютіфул Дей – Beautiful Day;
 • Дрегон – Dragon;
 • Тауер-Tower;
 • Валькірія-Valkyrie;
 • Марлен – Marlene;
 • Класик – Classic.

 

Посів насіння айстр на розсаду

Норма висіву 2,5-3 г на 1000 рослин. У 1 грамі 450 – 500 насінин.

Температура проростання: 14-16°C. Термін проростання: 7 – 14 днів.

Будь ласка, використовуйте спеціальну, стерилізовану ґрунтову суміш!

В умовах помірного клімату айстри вирощують розсадним способом з подальшим переміщенням рослин у відкритий ґрунт. Насіння айстр сіють у теплиці починаючи з другої половини лютого та до початку квітня.

 

Подальший догляд за айстрами

Оптимальна температура подальшого зростання рослин 8 - 15°С. Рекомендоване пікірування в окремі ємності, наприклад, торф'яні горщики.

З початку травня розсаду переносять у відкритий ґрунт. Попереднє гартування підвищити опірність молодих рослин і зміцнить їх імунітет.

Вирощування в скляних теплицях або плівкових укриттях допомагає отримати раннє цвітіння або продовжити його в осінній період. Але врахуйте, що в цьому випадку рослини вимагають додаткового досвітлення, щоб збільшити світловий день до 14 годин, та організацію гарної вентиляції. Відстань між рослинами 25 див, між рядами 10-15 см.

 

Засоби захисту для айстр

Фузаріоз та вертицильозне в'янення є основною проблемою при вирощуванні айстр. Незважаючи на те, що асти Satimex мають імунітет до цих захворювань, використання фунгіцидів та інсектицидів проти попелиці в профілактичних цілях, буде кращою стратегією захисту рослин. Особливо це стосується ситуації, коли на тому самому місці айстри вирощуються тривалий час.

Обробка насіння фунгіцидом перед посівом також може бути корисною для подальшого здоров'я рослин.

На полях з високим ризиком інфікування фузаріозом, рекомендуємо обприскувати рослини препаратом Превікур:

 

 • перше обприскування проводять, коли саджанці досягли висоти 1 см;
 • друге – через 10 днів після висадки розсади у відкритий ґрунт.

 

Якщо не загущати посадки, підтримувати оптимальну температуру повітря та вентиляцію між рослинами в теплицях, а також своєчасно гартувати рослини, отримайте сильні айстри, які довго будуть у вазах.

При правильному підході у айстр Satimex невисока потреба додаткового добрива. Якщо ж ґрунт на ділянці, де ростуть квіти, дуже бідний, використовуйте стандартні мінеральні добрива з низьким вмістом азоту.

 

Зрізання айстр Satimex

У відкритому ґрунті цвісти айстри почнуть із середини липня і до середини вересня. Більш раннє або тривале цвітіння залежить від часу посіву насіння, пікірування та пересадки, а також умов додаткового підсвічування.

Тому, перш ніж розпочати масове виробництво, ми рекомендуємо перевірити придатність серій айстр для ваших умов. При оптимальних умовах вирощування у таких великоквіткових серій як Балун або Ювель виростає від 4 до 8 квіток на кожній рослині, а у менших серій, наприклад, Арлекін або Бьютіфул Дей, кількість стебел коливається від 10 до 20, із загальною кількістю квітів близько 70 штук!

 

Удачі та творчих успіхів!

 


 

PS: деякі моменти в процесі вирощування айстр із насіння все ж таки хочеться доповнити.

 

Тому коротко про важливе ще раз.

 

Йдеться про однорічну, або китайську айстру (Callistephus chinensis) - різновид сімейства Айстрові. Стебла у неї гіллясті, з потужним мочкуватим коренем, невелике чергове листя, суцвіття – кошик.

Вирощують айстри розсадним способом, а також прямим посівом насіння в ґрунт.

Сіяти насіння на розсаду можна зачинати з березня - середні квітня. У відкритий ґрунт – у квітні, під укриття.

Айстри добре приживаються в ємностях після пікірування, коренева система в цьому випадку добре розростається. Тож не ігноруйте цей пункт.

Айстри будуть вдячні регулярному розпушенню та поливу. Щоб трохи зменшити обсяг садових робіт біля цих квітів, замульчуйте землю навколо айстр відразу після пересадки на постійне місце. Кольорові тирсу, сіно або інша деоративна мульча і вологу збережуть, і від зайвого прополювання вас позбавлять, а ще прикрасять ваш квітник. Суцільна користь!

Вирощування айстр прямим посівом у ґрунт — відмінний спосіб додати кольори та квітів клумбам та бордюрам восени. З середини серпня і весь вересень ці пишні красуні радуватимуть вас. Невибагливі айстри - те, що потрібно після повних клопотів весни та літа.