БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Цибулини тюльпанів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Тюльпан з честю може прикрасити квітник шикарного особняка, і додати шику простої клумби у міському парку. Головне, розпочати справу з розумом та творчою фантазією.

 

Рослина відноситься до сімейства лілейних і налічує понад 2,5 тисячі сортів. Такій різноманітності тюльпани завдячують квітникарам і селекціонерам, які давно звернули увагу на цю чудову квітку. У країнах Азії вирощувати тюльпани почали ще XII столітті, а Західну Європу ці квіти потрапили лише у середині XVI століття. Особливо активно селекцією тюльпанів зайнялася Голландія, саме з цієї країни щороку вирушають світом посилки та партії з цибулинами найрізноманітніших сортів.

 

Згідно з міжнародною класифікацією, всі сортові тюльпани поділяють на 4 групи, в яких розподілено 15 класів, що відрізняються за термінами цвітіння та зовнішнім виглядом квітки:

 

Група ранньоквітучих тюльпанів: низькорослі, максимум до 40 см заввишки. Вони добре виглядають у квітниках на передньому плані або як горщикова культура. Відмінна ідея – висадити цибулини ранніх тюльпанів у контейнерах та садових вазах, цей трюк підкреслить із витонченості та ніжну красу.

  • прості ранні тюльпани: висота від 20 до 40 см, зацвітають наприкінці квітня, квітка проста бокалоподібна, переважно червоних і жовтих відтінків;
  • махрові ранні тюльпани: висота 20-30 см, зацвітають рано, наприкінці квітня, квіти великі, з безліччю блискучих пелюсток теплих відтінків.

 

Група тюльпанів середнього терміну цвітіння:

  • тріумф-тюльпани: заввишки від 40 до 70 см, зацвітають наприкінці квітня, трохи пізніше за ранньоквітучі, бутони досить довго не втрачають своєї форми, квітки великі, келихоподібні, вишукані. Використовуються на зріз та для групових посадок у парках;
  • Дарвінові гібриди: високі, до 80 см, зацвітають на початку травня, бутони сильно розкриваються, квітки червоних відтінків, або двоколірні, з облямівкою. Вирощують тюльпани Дарвіна на зріз, це найпопулярніша квітка на 8 березня, а також для озеленення.

 

Група тюльпанів пізноквітучих:

  • прості пізні тюльпани: заввишки 70-80 см, зацвітають у середині травня, квіти великі, келихоподібні, безліч забарвлень;
  • лілієкольорові: міцні та високі квіти з бутоном із вигнутих назовні пелюсток, що на вигляд нагадує лілію. Безліч забарвлень дають простір для фантазії флористів та ландшафтних дизайнерів;
  • бахромчасті пізні тюльпани: цей клас тюльпанів має різні терміни цвітіння і висота, які залежать від того, які сорти використовувалися в селекції. Святкового та урочистого вигляду тюльпанам класу бахромчасті додає облямований мереживом край пелюстки (іноді ця бахрома має інше забарвлення, ніж вся пелюстка). Квіти довго зберігають свій блиск, тому дуже популярні у букетах;
  • зеленоцвіті: так само використовуються на зрізання та для озеленення. Двоколірні бутони із зеленою спинкою пелюсток та кольоровим краєм незвичайно виглядають і в букеті нареченої, і в квітнику;
  • Рембрандт-тюльпани: строкаті квітки цих тюльпанів намагаються приборкати і обіграти флористи у своїх композиціях. Рембрандт тюльпани вирощуються на зріз та для озеленення;
  • папужні тюльпани виглядають екзотично через форму пелюсток, що нагадують крила птахів. Озеленення та букети – їх основне призначення. Висота рослин 40-45 см;
  • махрові пізні тюльпани: чудові квіти висотою від 40 см і вище (до одного метра) з великими бутонами. Можуть вимагати підв'язки, оскільки квіти їх більші ніж у простих махрових.

 

Група тюльпанів інші класи та їх гібриди: найнижчі тюльпани, і найнезвичайніші. Їхнє місце на передніх планах квітників. у рокаріях, альпінаріях та садових контейнерах. Зацвітають дуже рано, навіть раніше простих і махрових. Потребують укриття від весняних похолодань.

  • тюльпани Кауфмана;
  • тюльпани Грейга;
  • тюльпани Фостера;
  • дикорослі види та їх гібриди.

 

 

Погодьтеся, складно втриматися і обмежитися покупкою всього кількох десятків цибулин цієї краси! Кожен вид тюльпанів чудовий, кожен знайде застосування у досвідченого та талановитого квітникара, а творча особистість зможе реалізувати за їх допомогою найсміливіші свої квіткові фантазії.

Тим більше, що у догляді тюльпани не примхливі і вимагатимуть лише уважності та невеликих зусиль з боку садівника.

Догляд за тюльпанами не складний. Але кілька особливостей, які звичайно є у кожної рослини, варто відзначити.

 

Час посадки

Висаджувати в ґрунт цибулини тюльпанів потрібно восени. Коли температура ґрунту опуститься до +9°С, настає час для створення тюльпанової композиції, у цей період у цибулини відбуваються процеси закладки майбутньої квітки, а ось навесні вона починає рости.

 

Грунт та місце для посадки

Легкий, поживний грунт з нейтральною або слабокислою реакцією дуже сподобається цибулинам тюльпанів. Місце для посадки вибирайте рівне, відкрите, без схилів та великої тіні. Хоча питання з тінню досить умовне: тюльпани непогано переносять легке затінення, а тінь від дерев їх зовсім не лякає, адже цвітіння більшості тюльпанів настає ще до розпускання бруньок і листя.

Уникайте близького залягання підземних вод, інакше цибулини можуть просто згнити, або використовуйте хороший шар дренажу.

 

Підживлення та полив

Перше підживлення проводьте відразу ж, як тільки на поверхні землі з-під снігу з'являться гострі зелені паростки. Азотні добрива додадуть молодим рослинам сил нарощування листя.

А ось у період бутонізації варто змістити акцент на калій та фосфор, а дозу азоту зменшити.

Комплексні мінеральні добрива протягом усього періоду вегетації підвищать ваші шанси на отримання красивих та сильних тюльпанів у квітнику!

Втретє добрива вносите, коли тюльпани вже відцвіли, і цибулини накопичують поживні речовини.

Найзручніше поєднувати підживлення з поливом.

Під час поливу намагайтеся уникати попадання води на листя та бутони. У сонячний день це загрожує опіками або утворенням плям. Поливайте квітник із тюльпанами лише теплою водою.

Важливо: під час цвітіння тюльпани дуже багато п'ють, 10л не холодної води на 1 м2 у вас може піти. Та й на здоров'я!

 

Тюльпани відцвітають, що робити після цього?

Щоб цибулина максимально накопичила поживні речовини, видаліть насіннєву коробочку відразу після відцвітання бутонів.

Або ж обріжте головки квітів, як побачите, що пелюстки ось-ось готові потрапити. Стебло і листя не видаляйте, поки вони не пожовтіють, інакше цибулина припинить свій розвиток. І тільки коли листя остаточно пожовкне і усохне, його можна буде прибрати з клумби.

 

Далі можливі два варіанти дій:

залишити цибулини на колишньому місці або викопати їх на зберігання.

 

У першому випадку ваша робота навколо тюльпанів закінчена до весни.

У другому ж, після дозрівання цибулин, вам потрібно їх акуратно викопати, просушити на сонці і зберігати в прохолодному приміщенні, що добре провітрюється, до вересня-жовтня.

 

Другий варіант хороший тим, що ви:

  • по-перше, можете розмножити сорт тюльпанів, що сподобався, дітками;
  • по-друге, наступного сезону оновіть свій квітник новою композицією з тюльпанів;
  • по-третє, зможете дуже акуратно та уважно перевірити, і відбракувати всі пошкоджені цибулини, якщо такі, не дай Боже, будуть.

 

Також зручно викопувати цибулини на зиму, якщо ви вирішили переселити тюльпани в інше місце.

Визначити, чи дозріла цибулина і настав час її викопувати, можна на вигляд досвідченого зразка: сформоване коріння і бурі плями на лусці говорять про її готовність.

 

Вважається, що якщо залишити цибулини у землі, то наступного року цвітіння буде не таким пишним. Але практика показує, що тут можливий і інший варіант, якщо вчасно встигнути з підживленням, поливом та іншими кроками для догляду за тюльпанами.

 

Якщо з доглядом за тюльпанами все більш-менш просто і зрозуміло, то до планування та дизайну квітника варто підійти серйозніше. Адже навіть найкрасивіший сорт тюльпанів може загубитися і потьмяніти при невдалому компонуванні, і навпаки, прості ранні тюльпани в умілих руках зможуть перетворити звичайну клумбу на шедевр ландшафтного дизайну.

 

1. Групова посадка

Згадайте на хвилиночку, із чим у вас асоціюється Голландія? Або вбийте в пошуковику такий запит і подивіться результати по картинках:

 

вітряки та поля тюльпанів

 

Поля, групові посадки, регулярні клумби з одних лише тюльпанів - візитна картка країни, яка дала світові тисячі нових сортів цієї квітки.

Звідси висновок, у групових посадках тюльпани виглядають найкрутіше.

 

Варіанти створення:

  • посадіть тюльпани одного виду та одного відтінку у формі контрастної смуги або кількох смуг. Добре виглядає також варіант з фігурами з однакових тюльпанів;

 

 

  • створіть за допомогою тюльпанів плавний перехід кольору від насиченого до світлого або навпаки: наприклад, бахромчасті тюльпани жовтого кольору з вкрапленнями червоного Golddust, Flamenco + жовтий тюльпан Hamilton на завершення;
  • ще варіант: монохромна посадка тюльпанів різних класів, наприклад, насичено помаранчевий лілієцвітний тюльпан Ballerina разом з таким же тріумф-тюльпаном Cairo, а поряд з ними тюльпан Кауфмана Fashion.

 

2. За висотою

Міжнародний реєстр поділяє тюльпани на групи та класи за термінами цвітіння та зовнішнім виглядом. Найнижчі серед тюльпанів – це квіти четвертої групи – тюльпани Кауфмана, Грейга та Фостера. Зовні вони дуже вписуються на передній план квітника - зірчаста форма квіток, яскраві фарби на тлі великого зеленого листя.

За ними можуть йти вищі сорти тюльпанів або інших рослин.

Найвищі серед тюльпанів - тріумф-тюльпани, Дарвінові гібриди, прості пізні тюльпани та лілієцвітні.

 

3. За термінами цвітіння

Якщо ви хочете милуватися цвітінням тюльпанів довгий час, підберіть сорти так, щоб вони поступово змінювали один одного.

Раніше з'являються квіти на тюльпанах четвертої групи - дикорослі, Кауфмана, Фостера і Грейга. У квітні розпускають бутони прості та махрові ранні тюльпани. Пізніше - тріумф-тюльпани та Дарвінові гібриди. Пізньоквітучі тюльпани розкриються вашому погляду протягом травня.

Єдиний значний мінус у цьому плануванні, так це те, що після цвітіння тюльпанів залишаються лисиці на місці посадки, та й то після того, як все листя пожовкне і його можна буде прибрати.

 

4. У поєднанні з іншими рослинами

Ще один ефектний спосіб підкреслити красу тюльпанів - висадити їх поряд з іншими, вдало підібраними, рослинами: квітами, кущами, ґрунтопокривними.

Крім того, цей прийом допоможе замаскувати їх в'яне листя.

Для цього у "сусідів" повинні бути невелика або досить пухка коренева система і велике розлоге листя. Віола, примула, незабудки, півонії – часті компаньйони тюльпанів. Хороше поєднання виходить при сусідстві тюльпанів та вічно зелених чагарників типу самшиту та хвойних.

  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
  • Увійдіть на сайт щоб
    додати товар в список бажань
    Порівняти
Вгору
,