БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Агератум

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Агератум - проста, але красива рослина родом із Центральної Америки, належить до сімейства Складноцвітих. У природі – багаторічна рослина, яка налічує близько 60 видів, у культурі ж вирощують лише один – Агератум Хоустона або Мексиканський, літник. За тривалий період цвітіння і нев'янучий вигляд у зрізанні агератум у народі охрестили "довгоцвіткою", фактично давши синонім рідній назві, яка в перекладі з латинського означає "нестаріючий". Зовні агератум являє собою трав'янисту або напівчагарникову рослину висотою від 10 до 60 см (висота безпосередньо залежить від сорту) з округлими зеленими листками та пухнастими щиткоподібними суцвіттями рожевого, блакитного, синього, фіолетового кольору та їх відтінків.

 

Вирощування агератуму

Агератум вирощують із насіння, яке висівають на розсаду у другій половині березня. Грунт для розсади повинен складатися з торфу, піску та перегною у співвідношенні 1:1:1, легкий та зволожений. Оптимальна температура в приміщенні, де буде проростати насіння, +15°С. Щоб зберегти вологу, накрийте ящик з насінням склом або плівкою, але не забувайте про провітрювання та помірне поливання. Приблизно через 10 днів Ви побачите перші сходи, тоді можна остаточно прибрати укриття. Після того, як у розсади з'явиться пара справжнього листя (ще через два тижні), її можна пікірувати окремими горщиками. Пікірування (розсаджування сіянців в індивідуальні ємності) важливе для агератуму і його не варто уникати, тому що рослина розвивається дуже швидко і може сама себе заглушити. У відкритий ґрунт агератум пересаджують після закінчення заморозків (травень-червень). Місце варто вибрати захищене від вітру, сонячне, але не відкрите, з легким живильним, некислим ґрунтом. Перед посадкою ділянку варто розпушити і приготувати лунки на відстані 15-20 см. Агератум не можна назвати особливо примхливою або вимогливою рослиною, догляд полягає у прополюванні, підживленні комплексними добривами та в поливі в міру висихання ґрунту. Щоб уникнути витягування куща, проведіть обрізання верхніх пагонів - рослина швидко відростає і ряснішатиме.

Розмножують агератум не лише насінням через розсаду, а й живцюванням, при цьому нові саджанці збережуть усі ознаки материнської рослини. Можна також залишити агератум на зимівлю, тим самим піти на зустріч його істинній багаторічній природі.

В одиночній посадці агератум навряд чи виглядатиме оригінально, але варто висадити лише кілька кущів поруч, і Ви отримаєте яскраву пляму на своїй клумбі. Дуже гармонійно ця квітка виглядатиме в сусідстві з чорнобривцями, алісумом, лобелією, календулою.

Вгору
,