БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Буряк

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Універсальність та непомітність столових буряків на обідньому столі може змагатися хіба що з аналогічною у моркви. Ці овочі не помічаєш, доки їх запаси раптом не закінчаться. І неможливо зварити смачний борщ без звичайного буряка, а магазинна заправка з реклами, де він "ще борщіше" лише додає розчарування отруйним кольором та відсутністю смаку.

Крім борщу, буряк необхідний сотні інших, смачних і корисних страв, а один знайомий, після всіх кульнарних вишукувань дружини попросив: “Приготуй мені, будь ласка, салат із буряків. Потрій її на тертці, полів олією і посоліть. Мені так подобається цей салат! Як у дитинстві...”

Щоб забезпечити себе та свою сім'ю цим звичним овочом на всю зиму, займіться підготовкою заздалегідь. Від того, яке насіння буряків ви купите, залежатиме і тривалість періоду вживання. Якщо посадити кілька сортів з різними термінами дозрівання, його можна збільшити з середини літа до наступної весни.

Буряк як коренеплід дуже вимогливий до якості ґрунту. Вибирайте ділянки з легким, повітропроникним ґрунтом, з нейтральною реакцією (або ж проведіть вапнування), без близького залягання підземних вод.

Якщо під буряки немає окремого місця на грядці, його можна посіяти на краю морквяної або цибульної грядки. Ідеальними попередниками для буряків будуть, звичайно ж, бобові, томати, перець, картопля, капуста.

Органіку (гній) краще вносити задовго до посіву насіння, під попередників. А ось компост можна вносити і навесні.

Буряк – коренеплід, а тому погано переносить пересадку. Вирощують її прямим посівом насіння у ґрунт. Зарубіжні сорти та гібриди дуже часто продаються вже дражованими, сіяти їх набагато легше.

Багато овочів люблять воду, вологе повітря, хорошу циркуляцію повітря. Коренеплоди, такі як морква та буряк, у цьому питанні просто мега-вибагливі. Дуже добре, якщо після посіву насіння, пройдуть дощі. Подальший полив можна проводити раз на тиждень або частіше, якщо погода пече і не балує опадами.

Проріджування теж є важливим моментом у вирощуванні буряків. Перше відбраковування можна проводити після появи одного листочка, залишаючи між рослинами приблизно 2 см. Друге - після появи 4-5 листя, з відстанню 4-5 см, і третє, відстань у 6-8 см між коренеплодами, коли ті підростуть до 6-8 см у діаметрі.

Регулярне розпушування ґрунту допоможе уникнути утворення земляної кірки на грядці, покращить повітрообмін. Про користь від видалення бур'янів говорити і зовсім не доводиться, чим чистішим і вільнішим буде молодий буряк, тим кращим і якіснішим буде ваш урожай.

Якщо ви садите насіння гібрида столового буряка, то не варто збирати з цього овоча врожай насіння наступного року. Такі властивості, як відсутність концентричних кілець, стійкість до хвороб, невибагливість і стресостійкість, виведені стараннями селекціонерів, "нащадок" не успадкує, а рівень урожаю може опуститися нижче за середній. А ось сортовий буряк передасть насінню усі свої приємні якості. Також зверніть увагу, що передпосівної підготовки насіння гібридів не потребує.

 

Щедрого вам урожаю та натхнення у роботі.

Вгору
,