БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Мальва (Шток-роза)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Шток-роза (лат. Álcea) - рід квіткових рослин сімейства Мальвові (Malvaceae). Це багаторічні, дворічні, рідко однорічні трав'янисті рослини.

У культурі Мальва (народна назва шток-роза) з XV століття.

Невибагливість, стресостійкість і неймовірна “живучість” у тандемі з особливою декоративністю зробили мальву популярною серед садівників та всіх, кому не чуже творення: художників, поетів, фотографів, ландшафтних дизайнерів Стараннями селекціонерів на сьогоднішній день існує багато гібридних сортогруп шток-роз, які розрізняються за висотою та характеристиками квітки (прості, махрові, за окрасом).

 

В Україні мальву вирощують дуже давно. Напевно всі, хто виріс у селі або регулярно приїжджав до бабусі на літо, пам'ятають цю чудову велику квітку, що росте над дорогою, біля огорож або прикрашає ті місця, де інші квіти не могли вижити.

 

Суцвіття мальви великі (діаметром від 8 до 15 см), прості або махрові, різноманітних відтінків (від білого до майже чорного).

Висота штокрози досягає до 2,5-3 метрів, але бувають і карликові сорти, від 30 до 60 см. Цвітіння окремих сортів може тривати все літо до вересня.

 

Вирощують мальву прямим посівом насіння в ґрунт, або розсадним способом (особливо однорічні сорти, що зацвітають на рік посіву).

 

Прямий посів насіння шток-роза

Навесні, коли сонце вже прогріло землю, можна посіяти насіння шток-рози у відкритий ґрунт. Зазвичай це кінець квітня – травень, залежно від регіону.

Мальва непримхлива щодо ґрунту, але краще росте на легких, з нейтральною реакцією ґрунтах.

Шток-роза відрізняється посухо- і холодостійкістю, розкривається у всій красі на сонячних ділянках, хоча й у півтіні показує непоганий результат.

Коли вибиратимете місце для постійної "прописки" мальви, обдумайте, будь ласка, ще такий момент - її високі стебла при сильному вітрі можуть зламатися. Щоб уникнути цієї неприємності, вибирайте завітряні ділянки або сійте насіння шток-рози по сусідству з огорожею, біля стін будинку і т.д.

Удобрення, найкраще компост, внесіть під час підготовки майбутнього квітника.

Скопайте землю і зробіть лунки глибиною 2-5 см, з відстанню 30-50 см. Шток-роза - досить пишна рослина, і для вільного росту, їй необхідний простір. У кожну лунку опустіть по 2-3 насіння, зверху присипте землею і злегка утрамбуйте. Зволожте посіви.

Зазвичай проростає насіння шток-рози через 2-2,5 тижні.

Проредіть входи і залиште в кожній лунці по одному сильному паростку.

Догляд за шток-розою нескладний, але з невеликими особливостями: влітку мальві потрібен хороший, регулярний полив під корінь, але без фанатизму - від перезволоження та закислення ґрунту рослини можуть загинути.

Також постарайтеся вчасно проводити косметичні процедури - видаляти зів'ялі квітки або листя. Якщо є потреба, підв'яжіть стебла шток-рози до опори.

На родючій землі мальва не потребує підживлення, але якщо ґрунт бідний, то для підживлення використовуйте комплексні добрива – при посадці та перед цвітінням.

 

Вирощування шток-рози розсадним методом

На розсаду насіння шток-рози сіють у лютому чи на початку березня.

Корінь у рослини стрижнеподібний і при подальшому пікіруванні, або пересадці його легко пошкодити. Тому досвідчені садівники намагаються мінімізувати ризик і використовують індивідуальні стаканчики з торфу, які у травні разом із рослиною висаджують у відкритий ґрунт.

Насіння мальви присипте пухким ґрунтом, злегка зволожте і накрийте темною плівкою. Через 2 тижні, коли з'являться сходи, укриття можна зняти, але поступово.

Почніть з 10-хвилинного провітрювання і щодня збільшуйте час без укриття.

У віці 3 листочків розсаду шток-рози потрібно загартувати: на пару годин на день виносите горщики з рослинами в холодне, добре освітлене приміщення - наприклад на балкон, або веранду.

У травні склянки з міцною та здоровою розсадою шток-рози можна висаджувати на постійне місце. Безвітряне і з пухким грунтом.

Догляд такий самий, як і при посіві насіння у відкритий ґрунт: полив, підживлення, підв'язка, видалення зів'ялих квітів.

 

Якщо вам потрібно прикрасити огорожу або створити природні стіни вздовж альтанки, приховати непомітні будови, або просто зонувати простір у саду, сміливо купуйте насіння шток-рози і це гарне дерево з честю виконає свою роботу.

Вгору
,