БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Катарантус (Барвінок)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Катарантус - багаторічний чагарник із роду вічнозелених рослин сімейства Кутрових. Рослина з рівними, добре розгалуженими стеблами, в залежності від сорту досягає у висоту від 30 до 60 см. Листочки овальної форми, темно-зелені, гладкі та блискучі. Квіти катарантуса п'ятипелюсткові, із плоским віночком посередині, зовні нагадують квіти флоксів. Діаметр квіток близько 3 см, забарвлення біле, рожеве, червоне, пурпурове.

Вирощують катарантус розсадним способом.

 

Насіння на розсаду сіють у кінці лютому або на початку березня в невисокі лотки або ящики на глибину 1-1,5 см. Накривають плівкою або склом, і виносять у приміщення з температурою не більше 20°С. Паростки з'являться за два тижні. Тоді температуру повітря знижують, або переносять ящики у більш прохолодне, світле приміщення.

 

Важливо: розсаді катарантусу потрібне гарне освітлення. При необхідності, скористайтеся фітолампою та досвічуйте рослини.

 

У віці трьох листочків розсаду катарантуса пікірують в окремі горщики. А щоб отримати невеликі та пишні кущики, у рослин прищипують верхівки.

 

Катарантус не любить частих пересадок, тому всі роботи проводите максимально дбайливо, щоб не пошкодити кореневу систему - зберігайте земляний ком і пересаджувати розсаду методом перевалки. Втрат та травм можна уникнути, якщо спочатку скористатися індивідуальними торф'яними горщиками для вирощування розсади.

 

У відкритий ґрунт на сонячне місце рослини можна пересаджувати, коли температура повітря на вулиці підніметься до 20 градусів. Зазвичай, це початок травня, але краще звіритися за прогнозом погоди на місцевості.

 

Попередня підготовка місця

Ділянку під катарантус потрібно заздалегідь підготувати: очистити від бур'янів, перекопати, вирівняти, підготувати лунки з дренажем. Відстань між рослинами залишайте не менше 30 см, щоб надалі до кущів був вільний доступ.

 

Догляд за катарантусом

Катарантус погано переносить застій води біля коріння. Тому дренаж обов'язковий, а дощове літо краще додатково організувати водосток. І навпаки, якщо літо дуже спекотне та сухе, кущам необхідний додатковий полив та обприскування. Робіть це акуратно, рано-вранці або ввечері, щоб не провокувати опіків на листі.

 

Підживлення бажано проводити 2 рази на місяць комплексними добривами для квітів, з підвищеним вмістом калію.

 

Щоб досягти кращого розгалуження або сформувати крону катарантуса особливим чином, регулярно обрізуйте гілки. І обов'язково видаляйте зламані та сухі гілочки.

 

Декілька способів розмноження катарантусу:

  • розподілом куща, при весняній посадці в ґрунт;
  • живцюванням: гілочки, отримані під час весняної обрізки, поміщають у вологий субстрат і вкорінюють.

 

Катарантус уражається шкідниками: білокрилкою, щитівкою, попелицею та іншими, це дуже помітно за станом листочків. Для захисту використовуйте інсектициди.

 

Катарантус взимку

У відкритому ґрунті катарантус не перезимує. Щоб зберегти рослини, наприкінці вересня їх потрібно викопати, пересадити у великі горщики чи ящики, та перенести у прохолодне приміщення (наприклад, підвал), полив звести до мінімуму.

 

Другий варіант: перенести горщики з катарантусом до будинку та вирощувати як кімнатну рослину. У домашніх умовах він радуватиме вас постійним цвітінням!

 

Тільки необхідно пам'ятати, що всі частини катарантуса є отруйними, і якщо в будинку є маленькі діти або тварини, то від ідеї кімнатного катарантуса краще відмовитися.

 

Останнім часом все частіше зустрічаються мобільні квітники, коли декоративні рослини вирощують у садових вазах чи окремих ящиках.

 

У цього способу відразу кілька переваг:

  • прикрасити та озеленити можна навіть ті куточки, де для повноцінного квітника немає достатньо місця та відповідних умов;
  • зовнішній вигляд та дизайн квітника періодично можна змінювати, просто переставивши ящики місцями або додавши один-два нових;
  • догляд за мобільним квітником на порядок простіше;
  • восени немає потреби викопувати рослини, щоб сховати їх у підвалі або перенести в будинок на зимівлю.

 

Катарантус добре вписується в концепцію мобільного квітника: він не любить зайвих пересадок, має неглибоку кореневу систему, самодостатній і не потребує компаньйонів. Головне вчасно проводити обрізання, щоб провокувати розгалуження та зберігати декоративність кущів.

 

Вирощування катарантусу - це приємне та недороге заняття. Адже за символічну суму грошей ви отримуєте красиво-квітуча рослина, здатна прикрасити будь-який куточок саду чи будинку. Догляд же за цією красою настільки простий, що легко справитися і квітникар-початківець!

 

В інтернет-магазині насіння Gryadka.in.ua немає обмежень за сумою замовлення, і ви не зобов'язані набирати купу товару без необхідності. І хоча ми впевнені, що серед нашого квіткового розмаїття вибрати найкрасивішу квітку дуже складно, все ж таки залишаємо це право за кожним покупцем. Купуйте насіння тільки тих квітів, які ви бажаєте бачити навколо себе, які вам подобаються. І якщо це один пакетик насіння катарантусу – то так тому й бути. Ми дбайливо та максимально швидко відправимо ваше замовлення. Нехай цей вічнозелений чагарник радує вас своїм пишним цвітінням. І нехай ваші дні будуть такими ж барвистими та яскравими, як пелюстки дивовижного кайєнського жасмину!

 

З повагою, інтернет магазин насіння "Щедра Грядка

Вгору
,