Кількість
|
Вартість
|
||
|
Зеленою цибулею на підвіконні вже нікого не здивуєш. Успішно росте у квартирах і кріп із петрушкою, і базилік, і навіть розмарин. Пряні трави та зелень дуже рятують, коли хочеться звичайним стравам додати святковості та додаткової користі. Особливо рятує зелень у період нестачі вітамінів, наприкінці зими – на початку весни.
А що б ви сказали, якби на підвіконні можна вирощувати овочі? Цим же питанням поставилися і селекціонери, і з недавніх пір стали створювати гібриди карликових овочів, придатних для контейнерного вирощування. У таких рослин коренева система неглибока, вони самозапильні, та й згубному впливу шкідників схильні менше, ніж городні овочі.
Вазони з карликовим гострим перецем жовтого, помаранчевого або червоного кольору, компактні томатні кущики, баклажани, редиска, округла морквина можуть рости прямо на балконі, лоджі або великому просторому підвіконні. Виглядають все це овочеве господарство як екзотика, а врожай насправді можна вживати.
Догляд за кімнатними овочами майже такий самий, як і за їх городними побратимами, але все ж таки з деякими особливостями. Для всіх кімнатних рослин, крім особливо заухостійких, вода, і власне полив, мають дуже важливе значення: земляна грудка не повинна пересихати. Для поливів використовуйте відстояну воду кімнатної температури і обов'язково розпушуйте верхній шар землі, щоб там не утворювалася земляна кірка.
У разі виникнення хвороб або нападу шкідників (попелиця, павутинний кліщ, плямистість листя тощо) використовуйте тільки ті засоби, які не завдадуть шкоди членам сім'ї: фунгіциди з позначкою БІО, народні засоби, безпечні способи обробки.
Декоративний перець: за пекучістю в рази перевершує свого побратима з городу. У соління та маринади достатньо додати 1-2 стручки таких перчиків, щоб надати пекучу нотку заготівлі. Дуже декоративний - маленькі, воскові, часто різнокольорові перчики, спрямовані вгору, як бутончики дивовижних кольорів. Листя рясні, блискучі, темно-зелені, шкірясті, вони і самі по собі виглядають ефектно в невеликих яскравих вазонах, а разом з барвистими плодами - і зовсім відпад!
Однак, якщо в будинку є маленькі діти або тварини, краще відмовитися від покупки насіння гострого декоративного перцю - всі частини рослини є отруйними, а плоди дуже пекучі.
Для декоративних перців дуже важливий полив – без належного зволоження рослина починає скидати листя, втрачає декоративність. Для підвищення вологості повітря обприскуйте кущі перцю із пульверизатора. Після збору врожаю омолодіть рослину і обріжте гілки 1/3 довжини. Так само важливо і корисно буде формувати крону декоративних перців у процесі зростання - оформіть кущ в округлу форму і ваші вазони будуть виглядати ще привабливіше. Форма і фарбування декоративних перців буває різною - червоні, жовті, помаранчеві, або різнокольорові, як у сорту Аладдін.
Кімнатні томати додадуть не тільки декоративності вашому балкону або лоджії, але й подарують гарний урожай - компанія Satimex випустила на ринок два продуктивні карликові сорти - томат Балконі Ред та Балконі Еллоу, з плодами червоного та жовтого кольору. Помідори дуже соковиті, солодкі на смак, рясно всипають кущ.
Якщо у вашій родині помідор - овоч особливої ваги, і в сезон є на столі завжди, спробуйте цього року отримати свій власний урожай на балконі або сонячному підвіконні. Дуже захоплююче і пізнавально робитиме це з дітьми – адже процес вирощування томатів із насіння нескладний, але він допоможе маленькому городнику відчути свою причетність до чогось важливого. навчить відповідальності та турботі. Повірте, і малюкові 4-5 років і школяреві буде цікаво допомагати вам поливати рослини, збирати врожай, і тим більше їсти плоди своєї праці. Навіть якщо раніше дитина відмовлялася від овочів, свій урожай вона з'їсть із задоволенням!
Догляд за кімнатними томатами нескладний, але важливо дотримуватись кількох правил: на відміну від перцю, кімнатним томатам потрібен помірний полив, а від обприскування варто відмовитися зовсім. В інструкції до рослин вказано, що підживлення краще проводити водним розчином гною, але якщо ви вирощуєте карликові томати в квартирі, то зробити це буде дуже непросто. Тому сміливо замініть органіку на комплексні мінеральні добрива для пасльонових. Режим підживлення - 1 раз на 10 днів. Заздалегідь подумайте, яким чином ви підв'язуватимете гілки томатів, адже під вагою плодів рослина може зламатися і її потрібно посилити. Якщо ваш томат росте на сонячному підвіконні, то час від часу виносите його на свіже повітря на балкон і провітрюйте.
Коренеплоди на підвіконні
Вирощувати в контейнерах та горщиках в умовах квартири можна ще й коренеплоди, наприклад, деякі сорти редиски та морква паризького сортотипу. На відміну від пасльонових (томатів, перцю та баклажан) коренеплоди не пересаджують.
У довгих неглибоких контейнерах зручно вирощувати різноманітні салати. Якщо раз на два тижні проводити повторний посів насіння, ви весь час матимете до столу свіжу зелень.
З тією різноманітністю насіння овочів, яке пропонує наш інтернет магазин, можна сміливо створити свій власний город у будинку. Головне, щоб це заняття приносило вам не лише практичну користь, а й естетичну насолоду. Адже якщо міні-город виглядає громіздко, створює незручності, забирає останні сантиметри вільного простору, то й радості від зібраного врожаю буде мало. Заздалегідь подумайте, чи буде вам зручно розміщувати контейнери та горщики з овочами на кухні, чи вони постійно заважатимуть, чи зможете ви виносити їх на балкон для провітрювання, чи є у вас місце для того, щоб обприскувати.
Планування городу варто почати не з райдужних фантазій, де ви рано-вранці зриваєте стиглу моркву до сніданку, а з питання - де і як вона зростатиме?
Можливо крім насіння овочів, вам спочатку потрібно купити поличку-гірку, на якій контейнери займають мало місця, або фіто-лампи для підсвічування рослин у зимовий період.
Купити насіння декоративних та кімнатних овочів, пряних трав та салату можна у будь-який зручний час в інтернет-магазині насіння “Щедра Грядка”. Ми швидко доставимо будь-яке ваше замовлення, незалежно від підсумкової вартості замовлення. Від одного пакетика з базиліком до професійного фермерського комплекту насіння та засобів захисту. Ви самі вирішуєте, яке насіння купувати і скільки вам його необхідно. А ми із задоволенням проконсультуємо вас на замовлення, технології вирощування овочів із насіння, та догляду за грядками. Доставка насіння здійснюється в день оплати, або ж наступного дня Новою поштою або Укрпоштою, на вибір клієнта. Доставку оплачує покупець, якщо інше не обумовлено під час оформлення.
Нехай ваш город та врожай, зібраний з нього, радують вас, надихають на нові експерименти та приносять користь за столом.
Щедрої віддачі за свою працю!