Кількість
|
Вартість
|
||
|
Маргаритка (лат. Bellis) - рід багаторічних красивоквітучих рослин сімейства Складноцвітих, або Астрових. Рід поєднує близько 14 видів рослин, що виростають на Кавказі, в країнах Європи, Америки, Малої Азії.
У дикій природі маргаритка нагадує зворушливі білі перлини, що розсипаються на схилах і пагорбах. Її суцвіття розпускаються вдень і закриваються з останніми променями сонця, ніби закривають очі у вечірніх сутінках, і засинають. У країнах Європи маргаритка потрапила під пильну увагу селекціонерів вже з початку XVI століття, і дуже скоро з'явилися її махрові сорти не лише білого, а й червоного кольору. Англійці трепетно ставляться до маргаритки і ніжно називають її Дейзі (від англійського «days eye» – денне око, око дня), в Україні вона відома як стокротка, а назва «margaritas» з давньогрецької перекладається як “перлина”.
Зовні маргаритки являють собою невисоку трав'янисту рослину з прикореневим листям і одним стеблом, увінчаним суцвіттям. Суцвіття - кошик, що складається з жіночих плоских або трубчастих квіток білого або рожевого кольору, і серединки з двостатевих, трубчастих квіток, жовтого кольору. Суцвіття маргаритки можуть бути простими, махровими або напівмахровими.
Місце маргаритки у квітнику.
Місце маргаритки у квітнику визначається її мініатюрним зростанням і тим, що квітка дуже любить сонце. Її можна зустріти в оформленні бордюрів та обрамленні садових доріжок, серед каменів та ґрунтопокривних рослин в альпінаріях та рокаріях, у балконних ящиках та вазонах, на сонячних підвіконнях квартир. Маргаритка - зворушлива зірка переднього плану, здатна витончено підкреслити красу вищих мешканців квітника.
Види, сорти та сортосерії
За будовою суцвіть сорти маргаритки багаторічної поділяються на язичкові та трубчасті, обидві групи представлені сортами як з простими, так і з махровими, а також напівмахровими суцвіттями. У простих суцвіть від одного до трьох рядів забарвлених трубчастих або язичкових квіток та по центру диск дрібних трубчастих квіток жовтого кольору. У напівмахрових чотири ряди язичкових пофарбованих квіток і жовта середина із дрібних трубчастих. Махрові суцвіття складаються з великої кількості фарбованих язичкових квіток, які майже повністю приховують жовту серединку з трубчастих квіток. За розмірами суцвіття діляться на дрібні (від 2 до 4 см у діаметрі), середні (від 4 до 6 см) і великі, що досягають у діаметрі більше 6 см. Кращі сорти маргаритки багаторічної: серія Habanera, серія Tacco, Pomponette.
Як і більшість квітів, маргаритки вирощують прямим посівом насіння в ґрунт і розсадним способом. У першому випадку цвітіння настане наступного року, а при вирощуванні через розсаду - вже цього року. Особливо цінні сорти маргаритки розмножують вегетативно, щоб зберегти сортові ознаки.
Особливості вирощування: прямий посів у ґрунт.
У червні насіння маргаритки сіють у ґрунт. Ділянку перед посівом потрібно очистити, перекопати та розрівняти, полити водою. Намагайтеся сіяти насіння негусто, зверху злегка присипте піском, щоб залишався хороший доступ світла та тепла. За тиждень з'являться сходи.
Коли сіянці підростуть, видаліть найслабші і проредіть "грядки" так, щоб відстань між рослинами, що залишилися, було близько 20 см.
Особливості вирощування: розсадний метод.
До вирощування розсади маргариток приступають у лютому-березні.
Для посівів краще використовувати індивідуальні ємності або торф'яні стаканчики, щоб під час пікування рослин не травмувати корінь.
Посів поверхневий, зверху лише злегка присипте насіння піском.
Забезпечте тепличкам температуру повітря на позначці 20°С та гарне освітлення.
Коли з'являться сходи, укриття можна зняти, знизити температуру до 15°С, і продовжити досвічувати сіянці.
До “переселення” у відкритий ґрунт розсада маргаритки буде готова наприкінці травня – на початку червня.
Подальший догляд.
Догляд за цими рослинами простий до неподобства. Можливо, тому насіння маргаритки часто включають у квіткові суміші для створення природних газонів-полянок, які тільки й потрібно, що вчасно підстригати та поливати.
Але все ж таки, якщо ви купили насіння рідкісної сортової маргаритки з махровими або напівмахровими суцвіттями і хочете, щоб квітка розкрилася повною мірою, закидати її місце проростання на свавілля долі не варто.
Перелічимо кілька пунктів, про які вам все ж таки доведеться подбати:
- забезпечте помірний, але регулярний полив: у випадку з маргариткою, краще недолити, ніж залити. Але через те, що коренева система у квітки неглибока, посадки маргариток можуть сильно постраждати від посухи;
- видаляйте бур'яни та розпушуйте землю для кращого надходження повітря до коріння. Або замульчуйте землю під маргаритками і тоді боротьба з бур'янами, сухою кіркою та швидким випаром вологи в рази зменшиться.
Крім очевидної вигоди, це ще й красиво!
Удобрювати квітники з маргаритками потрібно лише 1-2 рази за сезон: комплексними добривами для квітів.
Маргаритка взимку
Рослина просто зимує під землею і шапкою снігу. Укриття може знадобитися тільки в тому випадку, якщо місце зростання маргариток на височини і сніг там не залежується. Як захисна мульча підійде тирса, лапник, листя, торф або якийсь інший матеріал.
Якщо ваше серце підкорила ця зворушлива красуні, сміливо купуйте її насіння у нашому інтернет-магазині. У каталозі ви знайдете також насіння інших квітів, здатних скласти прекрасну компанію маргаритці.