Кількість
|
Вартість
|
||
|
Віола більш відома у народі як “братки”. Ці низькі кущики з яскравими і зворушливими суцвіттями притягують захоплені погляди всіх перехожих.
Тому не дивно, що зустріти братки ви можете на передньому плані практично всіх видів квітників: і в місті, і на дачних ділянках, і в селах, де турбот і без квітів вистачає щодня. Особливо доречно віола виглядає при оформленні бордюрів, а в рокаріях і альпінаріях її ніжна краса ще більше помітна на тлі каменів, і ґрунтопокривних рослин.
Віола (лат. Viola) – рід рослин сімейства фіалкових. За різними джерелами сімейство налічує від 4-х до 7-ми сотень видів, і найдекоративнішими серед них вважається віола.
Коренева система у віоли мочкувата, поверхнева, всього 15-20 см в глибину), пагона пряма, листя зібране в прикореневу розетку, або росте чергово.
Різноманітність забарвлень квіток братків заслуговує на окрему главу: одно-, дво- і багатобарвні, з цятками, з вічком, зі смугами, з хвилястими або рівними краями пелюсток, великі, до 10см в діаметрі, або дрібні, прості або махрові - справжній квітковий калейдоскоп!
Віола невибаглива і дуже “живуча”: квітку можна пересаджувати на нове місце навіть під час цвітіння. Догляд за рослиною досить простий, але про це ми поговоримо детальніше.
Ще одна корисна особливість братки, це те, що квітка добре росте на сонячних, залитих світлом, місцях. Так що якщо в минулому вам доводилося відмовлятися від покупки насіння красиво квітучих рослин саме тому, що у вас мало затінення в квітниках, можете порадіти і поспішити вибрати собі пару упаковок з насінням віоли. Адже це саме той випадок, коли сонця має бути багато.
Вирощування віоли
Вирощують віолу прямим посівом насіння в ґрунт або через розсаду.
Другий спосіб більш надійний і зручний, і крім того, віола з розсади зацвіте раніше, ніж вирощена у відкритому грунті. Ми коротко зупинимося на обох варіантах, а ви самі для себе виберіть потрібний.
Прямий посів насіння віоли
У відкритий ґрунт насіння віоли висівають із середини травня. Місце під віолу потрібно вибрати і підготуйте заздалегідь: очистити і добре розпушити ділянку, при необхідності додати пісок, перегній. Ідеальний субстрат для віоли складається з перегною, торфу, дернової землі та піску у пропорції 2:2:2:1.
Наперед відмовтеся від місць, де влітку накопичуватиметься вода після гарної зливи: коренева система віоли поверхнева, і зайва волога може спровокувати хвороби та загибель рослин.
У неглибокі (0,5 см) борозенки або лунки посійте насіння віоли, зверху присипте землею, акуратно пролийте водою, замульчуйте посіви дрібною тирсою або спеціальною мульчею. Сходи, що з'явилися через 5-7 днів, прикрийте темною плівкою на два тижні.
Підрослі рослини можна пікірувати або остаточно розсадити на постійне місце з відстанню 15-20 см між окремими кущами. Подальший догляд буде нескладним: розпушування ґрунту, помірний полив, підживлення щомісяця аміачною селітрою. Важливо вчасно видаляти бур'яни з ділянки з віолою і зів'ялі квітки.
Вирощування віоли з розсади
Розсаду віоли пересаджують на постійне місце наприкінці квітня – травні (залежно від температури у регіоні). І вже на початку літа очікується цвітіння. В одних сортів воно триває все літо, інші цвітуть двічі на сезон.
Звичайно ж, простіше купити готові рослини на ринку або в розпліднику і пересадити до себе в квітник, але цікавіше (і в рази дешевше) самостійно виростити розсаду братків з насіння. Особливо якщо ви збираєтеся створити такий собі строкатий килимок.
Скільки естетичного задоволення ви отримаєте ще на етапі вибору найкрасивішої віоли! А потім буде планування квітника, розстановка по забарвленням та термінам цвітіння...ммммм!
Щоб вже на початку літа отримати квітучі братки, займіться вирощуванням розсади на кінець лютого:
-
- насіння віоли посійте в контейнери або теплички у легкий, пухкий ґрунт. Можна купити готовий субстрат для фіалок у будь-якому квітковому магазині, або самостійно приготувати суміш із дернової землі, перегною, торфу та піску в пропорції 2:2:2:1;
- насіння присипте зверху тонким шаром ґрунту і акуратно змочіть водою з розпилювача;
- теплички накрийте плівкою чи склом. Температура в приміщенні, де проростає насіння, не повинна бути вищою за 15°С;
- коли з'являться сходи (півтора-два тижні), укриття можна зняти і перенести теплички в приміщення з гарним освітленням і t-10°С;
- підрослі сходи віоли пікірують в окремі горщики або стаканчики, а пізніше в них виносять розсаду на балкони або висаджують в квітники.
Останнім часом дуже популярно стало вирощувати розсаду квітів та овочів у торф'яних стаканчиках – зручний спосіб, який зменшує кількість робіт біля розсади. Крім того, розкладаючись, торф покращує склад ґрунту навколо рослини.
У травні квіти висаджують у відкритий ґрунт. Подальший догляд за посадками віоли буде той самий: розпушування грунту, помірний полив, підживлення щомісяця аміачною селітрою. Важливо вчасно видаляти бур'яни з ділянки з віолою і зів'ялі квітки.
Замовити насіння віоли ви можете за телефоном або через кошик на сайті. Або залишити свій номер телефону у формі зворотного зв'язку та менеджер сам передзвонить та прийме замовлення. До речі, в нашому інтернет-магазині немає обмежень за сумою та розміром замовлення, однаково трепетно пакуються на відправку абсолютно всі замовлення, від одного пакетика з насінням квітів, до професійної упаковки для оранжереї.
Бажаємо вам яскравого та пишного цвітіння.