БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Кавун

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Шановні фермери, колектив інтернет магазину насіння gryadka.in.ua розуміє, наскільки важливо для Вас виростити хороший урожай з максимальною віддачею від вкладених зусиль. Вам доводиться постійно і старанно працювати, щодня приймати важливі рішення, працювати фізично, щоб після місяців зібрати врожай зі своєї ділянки. Зі свого боку, ми хочемо взяти участь у Вашій нелегкій праці та надати на Ваш вибір найкраще насіння баштанних культур, а саме кавуна з високим відсотком схожості та відмінними смаковими та товарними якостями.

Насіння кавуна стане відмінним придбанням і хорошим капіталовкладенням для цінителів соковитої та солодкої м'якоті. У відповідному розділі каталогу, у правій частині сторінки, Ви побачите фільтр для оптимального відображення результатів підбору. За допомогою цього фільтра Ви можете вибрати насіння кавуна різної фасування, за виробником або за строками дозрівання плодів. Рекомендації щодо вирощування кавунів отримані нашими менеджерами безпосередньо від компаній-селекціонерів, які займаються розробкою та виведенням на ринок України відповідних гібридів.

 

Агротехніка

Кавун не вимогливий до родючості ґрунту, він чудово може рости як на бідних піщаних або кам'янистих ґрунтах, так і на родючих чорноземах. Але Вам, при виборі ділянки для висадки насіння кавуна або розсади, все ж таки варто звернути увагу на кислотну реакцію середовища, оптимальним вважається діапазон pH 6 – 6,5. Також слід уникати холодних глинистих ділянок із надлишком вологи. Кавун – теплолюбна жаростійка рослина, насіння починає проростати при температурі ґрунту 15-17˚С, а для розвитку рослини відмінно підходить спека від 30 – до 45˚С. При зниженні температури до 15 С зростання і розвиток уповільнюється аж до повної загибелі рослини при тривалому впливі холоду. Кавун вимагає великої кількості світла, тому не здатний нормально розвиватися та давати високі врожаї під час затінення. Похмура погода або ущільнення посівів призводять до збільшення термінів дозрівання, зниження вмісту цукру та врожаю. Рослина кавуна формує потужну кореневу систему, тому має високу посухостійкість. Щоб отримати з ділянки 1 м2 урожай у 5 кг плодів, потрібно 160 л доступної води на 1 м2 посіву. Надмірне зрошення до остаточного формування плодів призводить до того, що коренева система слабшає. Для оптимального розвитку рослин вміст доступної вологи у ґрунті має становити 75-80% ґрунтової вологоємності. Важливо забезпечити хорошу структуру та аерацію ґрунту для кореневої системи. Тому з осені потрібно провести оранку на глибину 22 – 27 см для легень та 30-37 см для важких суглинистих ділянок. Обробку проти бур'янів також краще проводити з осені, після збирання попередньої культури, оскільки застосування гербіцидів для кавуна складне.

Основа отримання якісних плодів кавуна – правильна схема мінерального харчування та своєчасне зрошення. У середньому для одержання врожаю в 50 т з одного гектара потрібно 120 кг азоту, 80 кг фосфору, 220 кг калію як калійної селітри або сульфату калію. Основна маса мінеральних добрив вноситься під основну обробку ґрунту та перед посівом. Підвищення дози азоту дасть великі, але несолодкі плоди.

Існує три способи поливу посівів кавуна:

  • полив по борознах
  • дощування
  • краплинне зрошення

Перші два методи доцільно застосовувати там, де немає обмежень щодо використання води, це трудомісткі та низькоефективні способи поливу. Крапельне зрошення можна поєднати із внесенням мінерального живлення та засобів захисту рослин, це найефективніший метод зрошення, але він вимагає витрат на купівлю необхідного обладнання та монтаж-демонтаж на полі.

 

Технології вирощування

Залежно від наявних ресурсів можна застосувати різні технології вирощування кавунів.

Вирощування через розсаду: насіння кавуна висаджують у касети з розміром осередків 100-200 мл у вологу ґрунтову суміш на основі торфу. Дата посіву розраховується на підставі очікуваного терміну розвитку розсади та бажаної дати її висадки в поле (приблизно 40 днів для касет об'ємом 100 мл та 70 днів для касет об'ємом 200 мл). Для отримання хорошої кореневої системи краще проводити рясні, але рідкісні поливи. Розсаду кавуна слід садити трохи глибше, ніж вона росла у теплиці. Жодна з частин торф'яного контейнера не повинна перебувати на поверхні ґрунту.

Посів насінням у полі застосовується, якщо Вас цікавить отримання більш адаптивних рослин, здатних переносити стрес навіть без зрошення. При цьому необхідно розуміти, що отримання сходів сильно залежатиме від температури, наявності вологи в грунті та опадів. Посів слід розпочинати, коли ранкова температура ґрунту на глибині 5 см становить не нижче 15˚С. При температурі грунту 16-18˚С сходи з'являються на 12-14 день, при температурі 25-30 ˚С - на 7-8 день. Глибина посіву коливається від 3 до 6 см і залежить від:

  • розміру насіння (чим дрібніше насіння, тим менша глибина),
  • типу ґрунту (на легких ґрунтах глибше, на тяжких – дрібніше),
  • вологості ґрунту та технології вирощування.

 

Хвороби кавуна

Фузаріозне в'янення - одне з найбільш шкідливих та поширених грибкових захворювань кавунів. Воно вражає рослини у всіх фазах розвитку.

Заходи захисту:

  • вирощування стійких гібридів,
  • дотримання сівозміни,
  • знищення бур'янів та заходи щодо покращення фітосанітарних умов,
  • дотримання рекомендованих строків посіву.

Антракноз – хвороба поширена на огірках, кавунах та динях у вологі роки, особливо при рясних росах. Рослини можуть уражатись захворюванням протягом усього вегетаційного періоду. Захворювання передається через заражені залишки врожаю, де гриб зберігається як склероциев. У період вегетації суперечки збудника розносяться вітром, дощем та комахами. У листя вони впроваджуються через продихи, в плоди та стебла – в основному через механічні пошкодження.

Заходи захисту:

  • вирощування стійких гібридів,
  • дотримання сівозміни,
  • видалення з поля та знищення залишків урожаю та уражених плодів.

Мучниста роса

Перші ознаки захворювання проявляються у вигляді блідо-жовтих плям на стеблах, живцях та листі. Поступово плями збільшуються у розмірі та покриваються білим нальотом спороношення гриба. Уражене листя поступово набуває жовтого, а потім – коричневого забарвлення і стає «паперовим». Поразка плодів спостерігається рідко. Гриб зазвичай зимує на бур'янах. Суперечки поширюються потоками вітру великі відстані. Зараження може відбуватися за відсутності води лежить на поверхні рослини, проте для інфікування потрібна висока вологість повітря (90-90%). Розвитку хвороби сприяє потужна вегетативна рослина, помірні температури, недостатнє освітлення та роси.

Заходи захисту:

  • дотримання сівозміни,
  • дотримання рекомендованих строків посіву,
  • знищення бур'янів та заходи щодо покращення фітосанітарних умов.

 

Придбати насіння найкращих кавунів Ви можете в інтернет магазині gryadka.in.ua. Ми можемо надіслати Ваше замовлення Укрпоштою або Новою Поштою до будь-якого населеного пункту України, переслати транспортною компанією до пункту видачі, або на вказану адресу.

Формуйте замовлення, обмовляйте з менеджерами його деталі, та насолоджуйтесь найкращими у світі кавунами зі своєї ділянки.

Бажаємо Вам щедрого врожаю.

Вгору
,