БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА УКРПОШТОЮ від 1000 грн та НОВОЮ ПОШТОЮ від 2000 грн (Натисніть, щоб ознайомитись детально)

Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

ПН-ПТ: 09:00–18:00

СБ-НД: Вихідні

 

0
Мій кошик

Цикламен

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Якщо хтось вам скаже, що без клопоту не можна виростити гарну кімнатну квітку, знайте, це не так. Можна - і цикламен тому доказ. Період цвітіння припадає на осінь-зиму, коли так не вистачає яскравих фарб, його квіти схожі на умиротворених метеликів, а строкате листя не менш привабливе, крім того рослину можна впевнено назвати не примхливою, так що це ідеальний варіант для утримання в будинку.

 

Але все по-порядку.

 

Цикламен – багаторічна рослина сімейства Первоцвіті. У дикому вигляді поширений цикламен у Середземномор'ї, країнах Центральної Європи.

 

Рослина складається з підземного бульби з однією точкою росту і прикореневого округлого листя довжиною до 30 см. Квітки одиночні, на довгих квітконіжках, ніжні та зворушливі. Палітра відтінків у цикламена дуже багата: від сніжно-білого до темно-червоного, бордового і навіть фіолетового. Цвітіння тривале, припадає на осінньо-зимовий період.

 

В якості домашньої рослини вирощують цикламен перський і цикламен європейський, крім цього відомо ще близько 20 видів цикламенів.

 

Розмножують цикламен в основному насінням, в умовах квартири робити це можна цілий рік.

 

Температура та освітлення

Головне правило: світло, але не спекотно. Розміщуйте вазон із цикламеном подалі від прямих сонячних променів.

У період цвітіння він почуватиметься комфортно на заскленому балконі із західною або східною орієнтацією вікон.

Оптимальна температура для утримання 10-140°С взимку і до + 200°С влітку.

Жару, втім, як і сильний холод, цикламен не переносить.

 

Полив

Помірна, краще нижня. Для цього поставте рослину в піддон з водою і тримайте її там, поки не зволожиться верхній шар ґрунту, витягніть вазон і дайте зайвій воді стекти. Воду використовуйте м'яку, кімнатну температуру. Можна набрати з крана гарячої води та дати їй відстоятися протягом доби.

Обприскування цикламен любить, але тільки як спосіб підвищити вологість повітря навколо рослини або знизити його температуру на пару градусів. Намагайтеся, щоб вода не потрапляла в середину бульби, та й на квітах чи листі вона небажана. Ідеальний дрібнодисперсний душ.

У різних сортів цикламена період цвітіння та спокою може відрізнятися, але умовно правильно вважатиме, що взимку цикламени цвітуть, а влітку відпочивають. У літній період у вас від красиво-квітучої рослини залишиться лише вазон із бульбою всередині. У цей період до мінімуму скоротите полив і перенесіть цикламен у затінене місце з температурою не вище 200°С.

 

Підживлення

У випадку цикламену краще недогодувати, ніж перенаситити. Повне мінеральне добриво для квітучих рослин можна вносити разом з поливом раз на два тижні до цвітіння.

 

Пересадка

Пересаджують цикламен навесні, не частіше ніж раз на два роки, і тільки в тому випадку, якщо старий горщик став дуже малим для бульби. Наступний за розміром "будиночок" вибирайте не дуже широким, нехай відстань від клубної до стінки складає всього 2-3 см.

Якщо ви купуєте в магазині дорослу квітучу рослину, будьте готові до того, що акліматизація у цикламена пройде не дуже гладко, з тимчасовим опущенням листя, загальною сумовістю. Не постарайтеся і не поспішайте пересаджувати рослину в гарний вазон хоча б місяць, дайте їй звикнути до нової обстановки вашого будинку.

Ґрунт для пересадження цикламену можете використовувати покупну, або ж приготувати самостійно із суміші листової землі, перегною, торфу та піску (2-3:1:1). Ця ж суміш підходить для посіву насіння.

 

Важливо: не заглиблюйте бульбу в ґрунт повністю, нехай половина його буде на поверхні разом з точкою росту.
Вгору
,