Це одна з багаторічних рослин, яка вирощується як літник і дуже добре підходить для літніх низькорослих клумб. Бальзамін Уоллера, не дивлячись на свій невеликий зріст (15-20 см), дуже добре розвивається на клумбах, утворюючи кулясті кущі з досить великими одиночними квітками, розташованими на кінцях стебел. Добре росте й у півтіні.

Виростити бальзамін можна з насіння або розмножити живцями, маючи маточну рослину. Насіння закладають у ґрунт, злегка присипавши ґрунтом, так як для проростання їм необхідне світло. При проростанні насіння дуже важливо підтримувати вологе середовище та достатньо давати світла, але берегти від прямих сонячних променів. Сходи з'являються через 14-16 днів після висівання при температурі 20-25°С. Однак у таких умовах виникає ризик розвитку грибкових інфекцій. Для того, щоб знизити ймовірність зараження, необхідно використовувати тільки нові горщики та ящики, наповнені спеціальною ґрунтовою сумішшю для пророщування насіння або попередньо простерилізованою землею. Після того як з'являться сходи, вологість субстрату і повітря необхідно зменшити, а ящики розсади слід частіше провітрювати і поступово привчати до свіжого повітря. Через кілька днів, при достатньому розвитку паростків, температуру в приміщенні необхідно знизити до 15-18°С. Коли сходи досягнуть висоти 1 см, рослини можна розсадити в горщики і температуру ще більше знизити. Молоді рослини можна висадити на постійне місце у відкритий ґрунт наприкінці травня. Рослина зацвітає через 90-100 днів після сходів.

 

 

Якщо у вас немає можливостей виростити бальзамін з насіння, тоді можна купити кілька рослин і розчеренковати їх. Для цього їх треба подалі від світла для витягування. Потім витягнуті пагони зрізати і поставити в банку з чистою водою так, щоб листя не потрапляло у воду. Через тиждень черешки пустять коріння, після чого їх можна буде розсадити в окремі горщики.

Бальзаміни порадують око мозаїчним килимом, який прикрасить не лише ваш газон, а й окремо виконані клумби. Добре поєднуються з приморською цинерарією та колеусами.