Технологія вирощування жоржин на прикладі сорту Арлекін F1 та Фігаро F1

 

Улюблені квіти сучасних садівників! Насіння жоржин представлене фахівцями селекційної компанії Syngenta Seeds. У каталозі Вашій увазі та прискіпливому смаку ми постаралися запропонувати найкраще насіння квітів від найкращих виробників. Нехай Ваш сад та будинок випромінюють затишок, весняний настрій та райдужне цвітіння. Сподіваємося, поради щодо вирощування жоржин допоможуть Вам якомога довше насолоджуватися їх неймовірно красивим цвітінням.

 

Від посіву насіння до цвітіння проходить 9 – 10 тижнів. Рослини закладають квіткові бруньки через 28-35 днів після посіву (стадія 5-7 справжніх листків). Жоржина чутлива до тривалості дня, рясному цвітінню сприяють довгі дні.

 

Посів насіння жоржин

 

Насіння жоржин присипають тонким шаром субстрату або вермікуліту (зерна середнього розміру), такий хід допоможе підтримувати необхідний рівень вологості, а також зменшити її втрати при проростанні. Жоржини формують бульби в умовах короткого дня. Тому забезпечте 12-14 годинний день, щоб запобігти формуванню бульби. Зародковий корінець з'являється через 2-3 дні після посіву насіння жоржин. Після того, як виявляться перші ознаки проростання, варто поступово зменшити вологість повітря до 70, а пізніше – і до 50%. Субстрат повинен бути постійно вологим, але не перезволоженим, важливо забезпечити хорошу аерацію коренів на всьому протязі вирощування жоржини. Температура субстрату 20 – 22˚С, потім знижуйте до 18 - 20˚С.

 

  • pH: 5.5 – 5.8;
  • EC: 0.5 – 0.75;
  • Температура: 20 – 22° С.

 

Відразу після посіву вологість повітря підтримуйте близько до 100%.

 

Пікірування:

Приблизно через 3-4 тижні після посіву жоржини розпікують в касети з мінімальним розміром осередку 6*6 см, або в горщики діаметром 9-13 см.

 

  • pH: 5.5 - 5.8;
  • EC: 0.8 – 1;
  • Температура: 18 - 20 ° С;
  • Вологість повітря <50%.

 

Під час вирощування для раннього весняного цвітіння підтримуйте температуру на рівні 18 – 20°С. Температура впливає як у швидкість зростання, і формування габітуса. При температурах нижче 17°С формується компактніша рослина. Температури вище 27°С можуть уповільнити цвітіння або зупинити його взагалі. Середня оптимальна температура 19°С.

 

Полив та добриво жоржин:

Субстрат має бути постійно вологим, але не перезволоженим, важливо забезпечити хорошу аерацію коріння. Проводьте поливи рано вранці і забезпечте хорошу вентиляцію, що допоможе одержати здорові та сильні рослини. Через брак вологи отримані рослини будуть невеликого розміру. Вологість повітря підтримуйте менше 50%, оскільки жоржини віддають перевагу низькій вологості. Для підживлення краще давати добрива на основі кальцію (13-2-13 або 14-4-14) вміст азоту 0,015%.

 

Регулятори росту та добриво

Застосування невеликих доз ретардантів (B-Nine, д.в. дамінозид) 0,075-0,15% або Cycocel (д.в. хлормекват хлорид) 0,075-0,1% допоможе уникнути надмірного витягування рослин. Використання Bonzi на останніх етапах вирощування допоможе скоротити довжину квітконіжки та не вплине на розмір квітів.

 

Основні хвороби: сіра гнилизна, борошниста роса, іржа.

 

Основні шкідники: трипси, білокрилка, червоний кліщ павутинний, листові мінери.

 

 

Висота, см

Ширина, см

Цвітіння (тижня)

Фреска F1

25-30 см

25-30 см

17-23

Арлекін F1

30-35 см

25-30 см

17-23

 

В інтернет магазині Gryadka.in.ua Ви можете купити насіння квітів, овочів добрива, а також вазони та касети для вирощування жоржин. Купуйте супутні товари та збережіть свій дорогоцінний час.

 

Бажаємо Вам задоволення від роботи та яскравого настрою!