Вступ

Капуста кольрабі - це простий у вирощуванні, поживний овоч, який стає все більш популярним в Україні. Цей невибагливий у догляді овоч є чудовим доповненням до будь-якого городу, адже він сповнений користі для здоров'я, а його хрустка текстура та м'який смак роблять його чудовим інгредієнтом для салатів та інших страв. Капуста кольрабі - це культура прохолодного сезону, яку найкраще вирощувати навесні або восени. Це чудове джерело харчових волокон, вітаміну С та калію. У цій статті ми розповімо про все, що потрібно знати для успішного вирощування капусти кольрабі в Україні.

Вибір правильного сорту

Коли справа доходить до вибору правильного сорту капусти кольрабі для вашого саду, слід врахувати кілька моментів. Найважливішим фактором є клімат. В Україні загалом м'який клімат, тому ви можете вибрати як ранні, так і пізньостиглі сорти. Ранньостиглі сорти найкраще підходять для весняної посадки, а пізньостиглі - для осінньої. Ще одним фактором, який слід враховувати, є розмір овоча. Капуста кольрабі може бути різного розміру - від маленької до великої, причому дрібноплідні сорти займають менше місця на городі. Невеликі сорти також легше збирати, оскільки їх можна збирати однією рукою. Нарешті, розглянемо смак і текстуру капусти кольрабі. Якщо ви шукаєте солодкий смак, вибирайте сорт з високим вмістом цукру. Для більш інтенсивного смаку вибирайте сорт з високим вмістом кислоти. Що стосується текстури, ви можете вибрати ніжний і хрусткий сорт або твердий і витривалий.

Підготовка ґрунту

Після того, як ви вибрали правильний сорт капусти кольрабі для свого саду, наступним кроком буде підготовка ґрунту. Капуста кольрабі потребує багатого, добре дренованого ґрунту з рН від 6.0 і 7.0. Щоб переконатися, що ґрунт має правильний рівень рН, ви можете протестувати його за допомогою набору для тестування ґрунту. Ґрунт також повинен бути чистим від бур'янів, і його слід доповнити органічними речовинами, такими як компост або перепрілий гній. Це допоможе поліпшити структуру ґрунту, а також вміст поживних речовин у ньому.

Посадка

Капусту кольрабі найкраще висаджувати ранньою весною або наприкінці літа. Висаджуйте насіння безпосередньо в ґрунт, на 1-2 см (0.4-0.8 дюймів) глибиною та відстанню між ними 15 см (5.9 дюймів один від одного. Покрийте насіння тонким шаром ґрунту і обережно полийте їх. У міру появи сходів проріджуйте їх до 30 см (11.8 дюймів один від одного. Капусті кольрабі потрібно багато води, тому обов'язково регулярно поливайте рослини. Зберігайте грунт вологим, але не мокрим.

Підживлення та боротьба зі шкідниками

Підживлення рослин капусти кольрабі важливе для оптимального росту. Внесіть збалансоване добриво 10-10-10, коли рослинам виповниться 2-3 тижні, і ще раз, коли вони досягнуть 10 см (3.9 дюймів у висоту. Боротьба зі шкідниками також важлива для успішного росту капусти кольрабі. Поширеними шкідниками є попелиця, жуки-блошки та слимаки. Щоб утримати цих шкідників на відстані, ви можете використовувати природний інсектицид, такий як олія німу.

Збирання врожаю

Капуста кольрабі готова до збирання, коли цибулина має довжину від 4 до 10 см (1.6-3.9 дюймів) в діаметрі. Найпростіший спосіб збору врожаю - зрізати стебло рослини біля поверхні ґрунту гострим ножем. Якщо ви плануєте зберігати капусту кольрабі для подальшого використання, найкраще збирати її, коли вона молода та ніжна.

Висновок

Капуста кольрабі - поживний і простий у вирощуванні овоч, який стає все більш популярним в Україні. За умови правильного вибору сорту, підготовки ґрунту та догляду ви зможете успішно вирощувати цей невибагливий у догляді овоч на своєму городі. Капуста кольрабі є чудовим джерелом харчових волокон, вітаміну С та калію, а її м'який смак та хрустка текстура роблять її чудовим доповненням до салатів та інших страв.

Часті запитання

З: Який найкращий час для посадки капусти кольрабі в Україні?? В: Найкращий час для посадки капусти кольрабі в Україні - навесні або наприкінці літа. Ранньостиглі сорти найкраще підходять для весняної посадки, а пізньостиглі - для осінньої. З: Скільки місця слід залишати між рослинами капусти кольрабі?? В: При посадці капусти кольрабі залишайте 15 см (5.9 дюймів) між кожною рослиною. Як тільки з'являться сходи, прорідіть їх до 30 см (11.8 дюймів один від одного. З: Як дізнатися, коли капуста кольрабі готова до збирання?? В: Капусту кольрабі можна збирати, коли довжина цибулини становить від 4 до 10 см (1).6-3.9 дюймів у діаметрі.