Якщо ви хочете вирощувати савойську капусту в Україні, вам пощастило! За правильної технології та догляду савойська капуста може процвітати в умовах українського клімату та ґрунту. У цьому посібнику ми надамо вам покроковий процес успішного вирощування савойської капусти.

Перш ніж зануритися в особливості вирощування савойської капусти, давайте обговоримо, що ж це таке і чому вона є чудовим доповненням до будь-якого городу. Савойська капуста - це різновид капусти, яка має зморшкувате листя та м'який, солодкуватий смак. Це поживний овоч з високим вмістом клітковини, вітаміну С та інших важливих вітамінів і мінералів. Савойську капусту можна використовувати у різноманітних стравах, таких як салати, смажена картопля та супи.

Тепер давайте почнемо з процесу вирощування савойської капусти в Україні.

Вибираємо правильне місце для вирощування

Першим кроком у вирощуванні савойської капусти є вибір правильного місця. Савойська капуста потребує повного сонця та добре дренованого ґрунту. Виберіть місце в саду, яке отримує щонайменше шість годин сонячного світла на день. Крім того, переконайтеся, що ґрунт родючий і добре дренований.

Підготовка ґрунту

Після того, як ви вибрали правильне місце для савойської капусти, настав час підготувати ґрунт. Почніть з видалення будь-яких бур'янів та сміття з ділянки. Потім перекопайте грунт на глибину не менше 10 дюймів. Додайте в ґрунт компост або добре перепрілий гній, щоб поліпшити його родючість. Ретельно перемішайте компост або гній у ґрунті.

Посадка савойської капусти

Тепер, коли ґрунт підготовлений, настав час висаджувати савойську капусту. Савойську капусту можна садити навесні або восени. Якщо ви висаджуєте навесні, почніть висівати насіння в приміщенні за шість-вісім тижнів до останніх заморозків. Якщо ви висаджуєте восени, посійте насіння безпосередньо в ґрунт наприкінці літа.

Висаджуючи савойську капусту, розміщуйте насіння на відстані від 18 до 24 дюймів одне від одного. Висаджуйте насіння на глибину 1/2 дюйма. Після посадки добре полийте насіння.

Догляд за савойською капустою

Після посадки савойської капусти важливо правильно за нею доглядати. Ось кілька порад щодо догляду за савойською капустою:

  • Полив: Савойська капуста вимагає постійного поливу. Глибоко поливайте рослини раз на тиждень або частіше, якщо погода особливо спекотна і суха.

  • Підживлення: Савойська капуста отримує користь від регулярного підживлення. Використовуйте збалансоване добриво раз на місяць протягом усього вегетаційного періоду.

  • Мульчування: нанесення шару мульчі навколо основи рослин савойської капусти допоможе зберегти вологу в ґрунті та запобігти росту бур'янів.

  • Шкідники та хвороби: Слідкуйте за шкідниками та хворобами, які можуть вразити савойську капусту, такими як капустяні черв'яки та коренеїди. Якщо ви помітили будь-які ознаки шкідників або хвороб, негайно вживайте заходів, щоб запобігти поширенню проблеми.

Збирання врожаю савойської капусти

Приблизно через 85-100 днів ваша савойська капуста буде готова до збору врожаю. Шукайте тверді та щільні качани. Щоб зібрати врожай, гострим ножем зрізайте качан з стебла на рівні землі.

Отже, вирощування савойської капусти в Україні можливе за умови дотримання правильних технологій та догляду. Дотримуйтесь кроків, викладених у цьому посібнику, і ви будете на шляху до успішного врожаю смачної та поживної савойської капусти.