Якщо ви живете в Україні і хочете вирощувати кавуни, вам пощастило! Кавуни є популярною культурою в Україні, і їх можна успішно вирощувати за допомогою правильних технологій. У цій статті ми розповімо про все, що вам потрібно знати про вирощування кавунів в Україні, включаючи найкращі сорти, поради щодо посадки та збору врожаю, а також поширені шкідники та хвороби, яких слід остерігатися.

Розуміння клімату та ґрунту в Україні

Перш ніж почати вирощувати кавуни, важливо зрозуміти кліматичні та ґрунтові умови в Україні. Кавуни процвітають у теплу погоду, з денною температурою від 75 до 85 градусів за Фаренгейтом. Їм також потрібен добре дренований ґрунт з рівнем рН між 6.0 і 6.8.

Вибираємо найкращі сорти для України

При виборі сортів кавунів для вирощування в Україні важливо обирати ті, які адаптовані до клімату та ґрунту регіону. Деякі з кращих сортів для України включають

 • Малиновий солодкий: Популярний сорт, який дає великі солодкі плоди з темно-зеленою шкіркою та яскраво-червоною м'якоттю.
 • Цукровий малюк: Невеликий, круглий сорт, який дає солодкі плоди з темно-зеленою шкіркою та насичено-червоною м'якоттю.
 • Чарльстон Грей: великий, довгастий сорт, який дає солодкі, соковиті плоди зі світло-зеленою шкіркою та темно-червоною м'якоттю.
 • Чорний діамант: Великий, довгастий сорт, який дає солодкі, соковиті плоди з темно-зеленою шкіркою та насичено-червоною м'якоттю.

Підготовка ґрунту до посадки

Після того, як ви вибрали свій сорт кавуна, настав час підготувати ґрунт для посадки. Почніть з видалення бур'янів та сміття з місця посадки. Потім додайте в ґрунт компост або добре перепрілий гній, щоб поліпшити його родючість і структуру. Якщо ґрунт важкий або глинистий, додайте пісок або перліт для покращення дренажу.

Посадка насіння кавуна

Насіння кавуна слід висаджувати безпосередньо в ґрунт, як тільки потеплішає і мине небезпека заморозків. Висаджуйте насіння пагорбами, по 3-4 насінини на пагорб. Переконайтеся, що пагорби розташовані на відстані 6-8 футів один від одного, щоб дати кавуновим лозам достатньо місця для росту.

Догляд за кавуновими рослинами

Кавунові рослини потребують багато води та поживних речовин для росту і плодоношення. Глибоко поливайте рослини раз на тиждень і підживлюйте їх кожні 2-3 тижні збалансованим добривом. Як тільки кавунові лози почнуть рости, навчіть їх рости в потрібному вам напрямку і видаліть всі бічні пагони або вусики, які не дають плодів.

Збирання кавунів

Кавуни готові до збору, коли шкірка тверда, а плід видає порожнистий звук при постукуванні. Зріжте кавуни з лози гострим ножем або ножицями, залишивши кілька сантиметрів стебла. Зберігайте кавуни в сухому прохолодному місці, поки не будете готові ними насолоджуватися.

Поширені шкідники та хвороби

Як і будь-яка культура, кавуни сприйнятливі до шкідників і хвороб. Деякі поширені шкідники та хвороби, яких слід остерігатися при вирощуванні кавунів в Україні, включають в себе:

 • Попелиця: Дрібні комахи грушоподібної форми, які висмоктують сік з листя і стебел рослин.
 • Кабачкові клопи: Сірувато-коричневі комахи, які харчуються листям і стеблами кавунових рослин.
 • Борошниста роса: грибкове захворювання, що викликає утворення білого борошнистого нальоту на листках і стеблах рослин.

Щоб запобігти появі шкідників та хвороб, важливо підтримувати рослини кавуна здоровими та добре підживлювати їх. Ви також можете використовувати природні методи боротьби зі шкідниками, такі як посадка рослин-супутників.

Природні методи боротьби зі шкідниками

Посадка рослин-супутників - ефективний спосіб боротьби зі шкідниками та хворобами кавунів. Посадка чорнобривців, базиліка або огірочника біля кавунів може допомогти відлякати попелицю та кабачкових клопів. Крім того, посадка редиски поруч з кавунами може допомогти запобігти появі борошнистої роси.

Таблиця корисних порад
Обирайте сорти кавунів, придатні для українського клімату
Перевірте ґрунт на рівень рН та поживних речовин
Додайте органіку та поживні речовини в ґрунт перед посадкою
Висаджуйте насіння кавуна прямо в ґрунт
Поливайте глибоко раз на тиждень
Удобрювати багатими азотом добривами кожні два тижні
Привчайте лози до вертикального росту
Слідкуйте за ознаками шкідників та хвороб
Використовуйте природні методи боротьби зі шкідниками, такі як посадка рослин-супутників
Збирайте кавуни, коли шкірка тверда, а плід здається порожнім
Зберігайте кавуни в прохолодному, сухому місці
Насолоджуйтесь кавунами у свіжому вигляді або у різноманітних рецептах

Висновок

Вирощування кавунів в Україні може бути корисним досвідом, якщо ви дотримуєтесь правильних технологій. Вибір найкращих сортів, підготовка ґрунту та догляд за рослинами допоможуть вам отримати щедрий урожай солодких, соковитих плодів. Використовуючи природні методи боротьби зі шкідниками та моніторинг на наявність поширених шкідників і хвороб, ви можете забезпечити успішний урожай з року в рік.

Поширені запитання

 1. Коли слід висаджувати насіння кавуна в Україні?
 • Насіння кавуна слід висаджувати безпосередньо в ґрунт, як тільки потеплішає і мине небезпека заморозків.
 1. Які сорти кавунів найкраще підходять для України?
 • Деякі з найкращих сортів кавунів для України включають Кримсон Свит, Шугар Бебі, Чарльстон Грей і Блек Даймонд.
 1. Як часто слід поливати кавунові рослини?
 • Кавунові рослини слід глибоко поливати раз на тиждень.
 1. Які існують природні методи боротьби зі шкідниками для кавунових рослин?
 • Супутня посадка чорнобривців, базиліка або огірочника може допомогти відлякати попелицю та кабачкових клопів, а посадка редиски біля кавунів може допомогти запобігти появі борошнистої роси.
 1. Коли кавуни готові до збору врожаю?
 • Кавуни готові до збору, коли шкірка тверда, а плід звучить порожньо при постукуванні.