Вирощування квасолі в Україні може стати корисним заняттям і принести рясний урожай. Виконайте наступні кроки, щоб дізнатися, як успішно вирощувати квасолю в Україні.

Пошук відповідного насіння

Під час пошуку відповідних сортів квасолі для вирощування в Україні, ви повинні враховувати клімат і тип ґрунту у вашому регіоні. Вам також варто звернути увагу на сорти, стійкі до хвороб, які найкраще підходять для клімату України.

Розуміння сортів

Квасоля поділяється на два сорти: детермінантні та індетермінантні. Детермінантні сорти вирізняються кущистістю і компактністю, і вони виробляють всі боби одночасно. Індетермінантні сорти більш схожі на виноград і виробляють боби протягом тривалого періоду часу.

Вибір відповідного ґрунту

Квасоля потребує ґрунту з pH від 6.0 и 6.8 для процвітання. Ґрунт повинен мати хороший дренаж і бути багатим на органічні речовини, такі як компост і гній.

Посадка квасолі

Підготовка садової грядки

Перед посадкою квасолі важливо підготувати грядку. Видаліть усі бур'яни та сміття й обробіть ґрунт лопатою або сапкою. Ґрунт має бути пухким, глибиною не менше 8 дюймів (20 см).

Посадка насіння

Коли грядка готова, можна висаджувати квасолю. Посадіть боби на глибину від 1 до 2 дюймів (2.5 - 5 см). Розмістіть насіння на відстані 2-4 дюймів (5-10 см) одне від одного і злегка присипте ґрунтом.

Догляд за квасолею

Полив рослин

Квасолі необхідно близько дюйма (2.5 см) води на тиждень. Поливайте рослини біля їхньої основи та уникайте змочування листя, щоб уникнути захворювань.

Удобрення ґрунту

Удобрюйте ґрунт раз на два тижні збалансованим добривом. Використовуйте добрива зі співвідношенням азоту, фосфору і калію 10-10-10.

Розпізнавання та лікування шкідників

Квасоля може вражатися різними шкідниками, такими як попелиці, кліщі та гусениці. Регулярно оглядайте свої рослини та обробляйте будь-які шкідники відповідними пестицидами.

Збір урожаю квасолі

Визначення часу збору врожаю

Найкращий час для збору врожаю квасолі - коли вона пухка та пружна. Збирайте боби, коли вони молоді та ніжні, щоб отримати кращий смак.

Збір врожаю квасолі

Акуратно зберіть боби з рослини. Уникайте тягнути за стебло, оскільки це може пошкодити рослину. Обов'язково залиште кілька бобів на рослині, щоб вони могли продовжувати плодоносити.