І в одязі, і в макіяжі, і, якщо подумати, в квітковій композиції, для того, щоб підкреслити виняткову красу одного об'єкта, потрібний простий та лаконічний фон. Про це Вам скаже кожна жінка з гарним смаком: непомітний макіяж очей та червона помада на губах, однотонний костюм та яскравий шарф, строкаті петунії на тлі сріблястого листя. Це класика, а класика завжди виглядатиме виграшно, вишукано та гостромодно. З одним з таких фонових, що створюють загальний образ, рослин, дозвольте Вас познайомити: дихондра - декоративно-листяна, багаторічна рослина сімейства В'юнкових, родом з тропічних і субтропічних боліт та вологих лісів Азії, Австралії та Південної Америки, що вирощується в наших краях як однорічник.

 

Найбільшою популярністю у флористів, фітодизайнерів і садівників отримала Дихондра повзуча (Dichondra repens), а саме два її сорти: Смарагдовий водоспад (Emerald Falls) – з листям зеленого кольору та Срібний водоспад (Silver Falls) – із сріблясто-попелястими листочками, шовковистими на вигляд.

 

Смарагдовий водоспад                                                                       Срібний водоспад

 

Квітки дихондр декоративного інтересу не представляють, вони непоказні, цвітуть з травня по серпень, запилюються дрібними комахами. Замовити насіння дихондри Срібний водоспад від компанії Pan American можна у розділі багаторічних квітів.

Крім фонового, у дихондри може бути й інше застосування - як ампельна або ґрунтопокривна рослина. В інтернеті багато красивих фотографій з прикладами використання дихондри в композиціях - довгі стебла, що звисають, здатні закрити не тільки непривабливий паркан з боку сусідів, але й замінити газон у місцях, де той не приживається (правда особливо тупцювати по такому газону не варто).

 

Ґрунтопокровне застосування дихондри

 

Розмножується рослина насінням, живцюванням та відведеннями. Насіння дихондри висівають у миску в січні-лютому, в нейтральний або слабокислий грунт, вологий. Точніше буде сказати не "в" а "на" - особливо старатися із закапуванням насіння не потрібно, а краще просто втиснути їх легенько у вологий грунт і прикрити плівкою плівкою або склом. Підтримуйте постійну вологість і температуру 22-24°С. Через тиждень можете побачити перші сходи, які, до речі, у срібної дихондри (Срібний водоспад) теж на початку зеленого кольору. У 1,5 місяця від народження рослини готові до пікірування або пересадки на постійне місце, а через 3,5 рослина досягне цілком декоративного вигляду.

 

Сходи дихондри сріблястої

 

Вибираючи між Смарагдовою та Срібною дихондрою, купуйте насіння тієї, для якої максимально підійдуть майбутні умови “проживання”: у смарагдового стебла коротше, а листя, навпаки, більше, рослина віддає перевагу півтіні; а ось дихондра Срібний водоспад краще почуватиметься з сонячного боку: якщо її затінити, то може і позеленіти, і вже перестане нагадувати пінні потоки води. І той і інший сорт вимагають рясного поливу, але не переносять застою води, тому постарайтеся забезпечити рослинам хороший дренаж. До ґрунту дихондра не вимоглива, підживлення достатньо проводити 2 рази на місяць у період вегетації комплексними добривами для листяних рослин, краще в рідкому вигляді.

 

Згідно з різними джерелами, обрізання для формування крони можна не робити, але з іншого боку, стебла, що обрізають, можна використовувати для живцювання. Пагони довжиною 5-6 см потрібно вкоренити в горщиках під плівкою або поліетиленовим пакетом.

 

Відведеннями розмножувати дихондру ще простіше: досить розкласти втечу, що росте, на вологій землі і притиснути його в декількох місцях між вузлами, в яких через кілька днів з'являться коріння, після вкорінення втечу розрізають.

 

Діхондра може перезимувати до наступного сезону, оскільки за своєю природою це багаторічна рослина. Для цього маточнику виділіть у будинку найсвітліше підвіконня, додатково варто використовувати додаткове підсвічування - 15 світлих годин загалом, а в лютому можете готувати його до живцювання - обстригти, підгодувати і через місяць черешкувати молоді, міцні пагони.

 

Діхондра стійка до більшості шкідників та хвороб, може перенести нетривалу посуху, після якої швидко відновлюється. По всьому виходить, що це не тільки красива, а й легка у догляді рослина. Дуже гармонійно виглядають садові вази в античному стилі з “потоками” - стеблами, що переливаються через край, або альтанки, відгороджені з сонячного боку підвісними кошиками з строкатими ампельними квітами та сріблястими гілками дихондри, клаптевий дизайн ґрунтопокривними рослинами, який фітодизайнерів теж не обійдеться без героїні нашої статті, особливо сорту Срібний водоспад. Простір для застосування цієї декоративної рослини величезний, а зусилля, потрібні для успішного її вирощування, мізерні. Купуйте насіння дихондри та створюйте неймовірні композиції з мінімальними фізичними та матеріальними витратами.

 

Бажаємо Вам натхнення та процвітання.

 

Команда інтернет магазину насіння Щедра Грядка.