Краса та користь поєднуються в цій рослині на однакових правах. Завдяки своїм біологічним особливостям люпин є відмінним добривом та санітаром ґрунту, а через неймовірну зовнішність – прикрасою квітника. Люпин – декоративна рослина сидерат. Купити насіння люпину – це все одно, що вбити одним пострілом двох зайців!

 

Сидерати - рослини, які вирощують для покращення структури ґрунту та його збагачення поживними речовинами.

 

Люпин - однорічна та багаторічна кореневищна трав'яниста рослина з сімейства бобових. Листя на довгих черешках, пальчасті, яскраво-зелені, візерунчасті; квітки пірамідальної форми, білі, жовті, блакитні, фіолетові, рожеві, кремові, кармінові, червоні, пурпурові; плід - боб, непридатний для харчування через вміст алкалоїдів. У зріст люпин досягає 1-1,5 метра. Насправді за нудними ботанічними описами ховається неймовірної краси квітка! Люпин, висаджений суцільним килимом, - це видовище, гідне пензля найкращих світових художників. Такі картини існують і популярна тема, особливо серед художників штату Техас, де люпин - національна квітка, як тюльпан для Голландії, або сакура для Японії. А на присадибному квітнику місце люпину на другому плані разом із іншими багаторічниками. Добре поєднується він із ірисами, ліліями, флоксами. Букет із люпинів стоїть у воді не довго, а шкода…

 

 

Розмножується люпин насінням і живцями, причому перший, насіннєвий спосіб, зручніший і менш клопіткий. До ґрунту рослина не вибаглива, як і до місця, але на сонячній галявині цвітіння буде яскравішим. Якщо вчасно видаляти пагони люпину, що відцвітають, то можна значно продовжити його цвітіння аж до осені. Вибираючи місце для посадки, згадайте його корисні властивості, і докупіть ще пару упаковок насіння квітки для городу.

 

Сидерація – важливий етап у природному (зеленому чи органічному) землеробстві. Люпин визнаний одним з найкращих та високоефективних сидератів для збіднених ґрунтів з кислою реакцією, так само він підвищує родючість суглинистих та супіщаних ґрунтів. Після розкладання зелена маса люпину стає легкозасвоюваним добривом, порівнянним з гною за своїми поживними характеристиками. Завдяки своїй живучості навіть у непридатних для інших рослин умовах, люпин здатний нарощувати багато зеленої маси за сезон. Бактерії, що живуть на коренях цього сидерату, допомагають поглинати з повітря більше азоту і накопичувати його в ґрунті, а також переробляти нерозчинні фосфати в доступну форму і знову ж таки акумулювати їх. Розвинена коренева система люпину добре розпушує ґрунт, запобігає вимиванню ґрунтів та їх пересиханню.

 

До сидератів відносять так само гірчицю, жито, конюшину, горлицю, ріпак, сорго та інші звичні нам рослини. Їхні корисні властивості ще не повністю вивчені, оскільки органічне землеробство на території України лише набирає своїх обертів і збільшує кількість прихильників. Але чим швидше і більше людей зрозуміє і повірить, що жити з у світі та злагоді з природою вигідно приємно і легко, а головне здорово тим раніше ми навчимося цінувати кожен прожитий день та кожну прожиту у світі хвилину!

 

Будьте здорові та процвітайте! Щедрого Вам врожаю та натхнення!