Садівникам часто доводиться вирішувати такі складні завдання, як облагородження неблагородних ділянок. Наприклад, потрібно розбити квітник на височині з бідним піщаним ґрунтом, та ще й під відкритим сонцем. Квіти не приживуться, газон вигорить під палючим промінням, а роботи з поліпшення (частий полив, добрива, притінення) будуть забирати багато часу, сил і фінансів, що іноді зовсім невиправдано. У такому випадку вам на допомогу прийдуть невибагливі ґрунтопокривні рослини, які допоможуть недоліки місцевості перетворити на переваги. А якщо ви поставили собі за мету не просто зайняти землю чимось зеленим і живим, а й прикрасити непоказне місце, то зверніть вашу пильну увагу на великоквіткову.

 

 

Це декоративна рослина сімейства Портулакові з красивими яскравими квітами. Сімейство налічує понад 200 видів рослин, з яких садівники облюбували та успішно вирощують у культурі портулак великоквітковий (Portulaca grandiflora). А от городникам може бути знайомий його близький родич, портулак овочевий (portulaca oleracea), рослина з м'ясистим стеблом, великим листям і непримітними квітами, яка без належного нагляду легко може перетворитися на шкідливе бур'ян. У кулінарії французів, італійців та англійців листя та деякі частини стебла портулаку овочевого потрапляють у салати та протерті супи, у нас же це якось поки що не прийнято.

 

В інтернет магазині Gryadka.in.ua ви знайдете кілька найменувань великоквіткового портулаку.

 

Що ж такого особливого в цій рослині і навіщо купувати його насіння?

 

  • портулак росте навіть на бідному піщаному ґрунті без додаткових підживлень;
  • його можна успішно вирощувати під відкритим сонцем, і навіть більше, у тіні стебла рослини будуть витягуватися, а листя бліднути і в'янути;
  • портулак швидко розростається, займаючи всі відкриті ділянки землі, за що його ще називають квітучий килимок;
  • цвіте ця рослина все літо, а значить вам не потрібно буде замислюватися про рослини-змінники;
  • добре портулак крупноквітковий і як контейнерна або балконна рослина. На сьогодні існують його ампельні форми (наприклад, портулак Хепі Траїлс) зі звисаючими вниз квітучими стеблами;
  • ще одне неочевидне використання портулаку: посадка як грунтопокровник на цвинтарі, де зазвичай всі ці умови (сонце, бідний грунт) присутні.

 

 

Вирощування портулаку з насіння

Вирощують портулак розсадним способом. Насіння висівають у теплички у березні-квітні, прикривають склом або плівкою та встановлюють на південному підвіконні будинку. Через тиждень-два, коли з'являться сходи, плівку можна зняти, а зміцнілі рослини пікірувати в горщики 5-6 см діаметром. На постійне місце пересаджувати портулак можна із середини травня, коли встановиться тепла погода. Відстань між рослинами 15–20 см.

Окремо треба сказати про ґрунтову суміш для вирощування розсади портулаку: універсальний ґрунт з високим вмістом торфу може уповільнити проростання насіння, тому її краще приготувати самостійно із садової землі та звичайного піску (4:1). Перед посадкою насіння ґрунт варто прожарити в духовці або знезаразити іншим зручним способом.

 

Догляд за портулаком

Та власне кажучи, ніякого особливого догляду за портулаком не потрібно. Шкідникам та хворобам він не цікавий. Полив вимагає помірного, сонце йому не допікає. На вигляд тендітна рослина насправді виявляється досить живучою і навіть пересадку переносить безболісно, швидко приживаючись на новому місці. Пошкодити портулаку можуть лише несподіване похолодання та нестача сонячного світла.

Не турбуйтеся, якщо раптом зверніть увагу, що термін життя квітки у портулака обмежується одним днем. Жодної помилки у вашому догляді немає, така вже в нього природа. А ось коли почнеться суцільне цвітіння, праця ваша буде винагороджена: квітник з портулаками виглядатиме ошатним і прекрасним протягом усього літа.

 

 

Сподіваюся, інформація була вам корисною і зручною для читання. Якщо ж у вас виникли додаткові питання чи уточнення, можете задати їх на сайті інтернет магазину насіння Gryadka.in.ua або замовити зворотній дзвінок. Вибрати та купити насіння цієї по-справжньому класної рослини можна за посиланням.