Насіння бегонії туберози (Begonia tuberosa) Гоу-Гоу F1 надано насіннєвою компанією Syngenta Seeds. Нижче наведено рекомендації від фахівців цієї компанії щодо вирощування вишуканих квітів для Вашої клумби.

 

Посів насіння бегонії

Від посіву насіння до цвітіння бегонії Гоу Гоу F1 проходить 15 – 18 тижнів. Ініціація починається від дати посіву. Бегонії для цвітіння необхідний довгий день (14 годин). Рясному цвітінню сприяють довгі дні і високий рівень освітленості. Посів насіння бегонії можна проводити починаючи з листопада\грудня (для раннього продажу) до лютого. Квітці для проростання необхідне світло, тому при використанні камери пророщування забезпечте освітлення в 100 - 1000 люкс, що покращить якість сходів і дозволить уникнути витягування рослин. Використовуйте грунт на основі торфу, що добре пропускає вологу. Дозвольте волозі стекти, перш ніж починати посів. Не присипайте насіння бегонії дуже старанно. Накрийте ящик із посівами плівкою, щоб підтримати необхідний рівень вологості та уникнути висихання сходів. Уникайте прямих сонячних променів. Після появи перших сходів бегонії приберіть плівку, але не давайте рівню вологості різко падати. Процес проростання зайтем 12-16 днів. Зародковий корінець з'являється через 7 – 10 днів після посіву насіння бегонії. Протягом перших 10 днів підтримуйте вологість повітря на рівні 100%. Після того, як виявляться перші ознаки проростання насіння, вологість повітря поступово знижуйте до 70%. З 1 по 11 день субстрат має бути дуже добре звільнений, на 12 день почніть знижувати вміст вологи, щоб субстрат був вологим, але не перезволоженим. Важливо забезпечити хорошу аерацію коренів на всьому протязі вирощування бегонії. Удобрювати рослини можна починати з першими поливами. Водночас ЕС води не повинен перевищувати 0.5. Субстрат: pH: 5.5 - 5.8; ЕC: 0.5 – 0.75. Денна температура: до появи зародкового корінця підтримуйте температуру 23°С. Температура, що перевищує 27 ° С, призведе до падіння рівня схожості. Після появи зародкового корінця, зменште температуру до 18 - 20°С.

 

Пікірування бегоній

Від моменту пікірування бегоній до пересадки в горщики проходить близько 7-8 тижнів. Відстань між сіянцями залишайте 2,5 – 3см. Використовуйте ґрунт, що складається переважно з торфу. Не варто додавати високих доз добрив прямо в ґрунт, краще підтримувати рівень необхідних поживних речовин за допомогою

регулярних підживлень, поєднаних з поливами.

рН: 5.5 – 5.8

ЕС: 0.5 – 1

Цей тип бегонії формує бульби та прості квіти в умовах короткого дня. Забезпечте 12-14-ти годинний день, щоб не допустити формування бульби та стимулювати формування махрових кольорів. Рівень освітленості 35 000 - 45000 люкс, але не більше, тому що це може призвести до опіку листа. Після появи зародкового корінця температуру слід зменшити до 18 - 20°С. Після появи першого справжнього листя температуру знижують до 16 - 20°С. Нижчі температури призведуть до затримки цвітіння. Важливо пам'ятати, що одна з основних причин проблем із продукцією – недостатня вологість повітря. Особливо після пікірування коренева система та ніжне листя не в змозі підтримувати гарний тургор, що може призвести до великих втрат продукції. Бегонія потребує вологості повітря близько 70-80%.

Добрива: Почніть підгодовувати бегонію 1-2 рази на тиждень. При високому рівні освітленості підгодовуйте бегонію на основі амонію (17-5-17), вміст азоту 0,005-0,01%. В умовах низької освітленості рослинам краще давати добрива на основі кальцію (14-4-14 або 14-2-14), вміст азоту також 0,005-0,01%. В умовах довгого дня та високого інтенсивного освітлення бажано використовувати добривами на основі амонію (20-10-20), вміст азоту 0,005-0,01%.

 

Перевалка бегоній

Рослини готові до перевалки через 7-8 тижнів після посіву в касети на 288 осередків або через 9 - 10 тижнів після посіву в касети на 72 осередки. Використовуйте горщики 9 – 10 см та ґрунт на основі торфу. На цій стадії розвитку рослини не настільки чутливі до вмісту добрив у ґрунті. При пересадці не утрамбовуйте землю, а дайте ґрунту просісти після поливу.

рН: 5.5 – 6.0

ЕС: 1 – 1.5

Продовжуйте вирощувати культуру при температурі 18 – 20°С, після того, як рослини добре укоріняться, зменште температуру до 16 – 18°С. Рівень вологості 50-60%. Забезпечте хорошу аерацію коріння.

Добрива: при кожних 2-3 підживленнях чергуйте добрива на основі амонію (17-5-17) і на основі кальцію (13-2-13), вмісту азоту 0,01 - 0,015%. Поява витягнутих рослин з малою кількістю квітів свідчить про підвищений вміст азоту. Слабкі рослини, уражені хлорозом з опіками на листі, результат нестачі кальцію та магнію.

Застосування невеликих доз ретардантів B-Nine (д.в. дамінозид) або Cycocel (д.в. хлормекват хлорид) допоможе уникнути надмірного витягування рослин, проте для отримання компактних рослин, найкраще просто підтримувати невисокі температури вирощування у поєднанні з гарною освітленістю . Застосовувати Cycocel можна через два тижні після пікірування у кількості 0,03 – 0,05 %.

Основні хвороби: пітіоз, різоктоніоз, сіра гниль (використовуйте фунгіциди у профілактичних цілях у періоди підвищеної вологості та зниженого освітлення).

Основні шкідники: трипси, попелиця.

 

В інтернет магазині gryadka.in.ua у зручний для себе час Ви можете замовити насіння квітів бегонії поштою. Телефонуйте нам, задавайте питання, що цікавлять Вас, наші консультанти не тільки ввічливі і точні в роботі, як годинник, але і мають величезний досвід у висадці квітів, так що зможуть поділитися з Вами цінними порадами, яких Ви не знайдете на жодному форумі з квітництва, і в жодному рекламному буклеті. В асортименті нашого магазину крім насіння квітів представлено ще дуже багато інших товарів. Якщо у Вас є свій город і Ви хочете вирощувати домашні овочі, ми надамо Вам найкраще насіння, моркви, томатів, огірків, пряних трав, ранньої та пізньої капусти та багатьох інших корисностей. Ми працюємо з лідируючими компаніями-селекціонерами, які давно стали фаворитами на ринку України та інших країн.

 

Завжди раді Вашому візиту.

Красивого врожаю!