Насіння гібридів великоквіткових петуній Фрост F1, Ультра F1, Браво F1 надані селекційною компанією Syngenta Seeds.

 

Посів насіння петуній

Для посіву слід використовувати легкий ґрунт на основі торфу та вкрити насіння тонкою кулею. Потрібно переконатися, що ґрунт вологий, щоб уникнути його вимивання під час поливу. Рівень вологості в період проростання має бути високим - 100%, так що оболонка насіння петунії легше зволожиться, швидше з'явиться корінець і сформуються сім'ядолі. Недостатній рівень вологості може призвести до зниження схожості насіння. Якщо ж немає жодної можливості забезпечити частий полив, то вкрийте грядки тонким шаром вермікуліту, такий хід запобігатиме випару вологи навколо насіння, допоможе її накопичити і створити мікроклімат під укриттям.

 

Умови:

pH: 5.5 – 6.0

EC: 0.75 – 1.0

Температура 24 - 25°С

 

Схожість петуній

На другому етапі, тобто під час подовження стебла у петунії та розвитку сім'ядолів, варто знизити рівень вологості до 50 -70%, оскільки її надлишок може обмежити доступ кисню до кореня, що призведе до виникнення хвороб кореневої системи, а також спровокує подовження черешкового листка. У цей період рослини не повинні пересихати. Рекомендовано знизити температуру до 20-24°С і почати підживлювати петунії кальцієм та нітратом калію. ЄС: 0.8. Слідкуйте за рівнем фосфору, оскільки його висока концентрація порушить зростання і спровокує витягування рослини.

Фунгіциди: періодично варто перевіряти зростання кореневої системи петунії, і якщо коріння розвивається недостатньо швидко, то рекомендується використовувати фунгіциди з профілактичною метою.

 

Температура 18 - 21°С

ЕС: 1.0

 

Удобрюйте рослини збалансованим підживленням, до складу якого входять такі елементи як залізо та бор. Відмінно з цією метою підійде добрива Фермітікс Преміум від селекційної компанії Syngenta Seeds. Нестача мікроелементів може виявитися у вигляді зморщених листів або зупинки зростання петуній. Після того як насіння зійшло, перенесіть ящики у світле приміщення. Для того, щоб петунія залишалася компактною, їй необхідно багато освітлення, щодня по 18 годин протягом першого тижня.

 

Пересадка розсади петуній у горщики

Для пересадки петуній у горщики варто використовувати однорідні ґрунти на основі торфу.

 

ЕС: 0.8

pH: 5.8 – 6.2

 

Через тиждень після пересадки рекомендовано знизити температуру до 16 - 17°С, але не нижче 16°С. Низькі температури уповільнять цвітіння петуній, а холодний ґрунт, якщо він ще й вологий, зменшить поглинання заліза. Температура ґрунту на даному етапі не повинна бути вищою за 24°С, це допоможе уникнути надмірного росту рослини. Давайте квітам багато світла, але й не забувайте про затемнення опівдні.

Час, необхідний для початку цвітіння, залежить від співвідношення середньої денної температури і рівня освітленості. У теплі та світлі місяці року можна отримати культури на місяць раніше, проте не варто забувати і про якість. При температурах вище 25°C і недостатньої освітленості можливе зупинення розвитку бутонів, що призведе до затримки цвітіння на місяць. І навпаки, високий рівень освітлення в парі з низькою температурою викликає швидке цвітіння без збільшення квіток. Оптимальні умови для отримання красивих великих бутонів і компактного стебла у петуній - високий рівень освітлення і температура в районі 15°С, при таких параметрах зменшується необхідність використання стимуляторів росту. Міжвузля будуть короткими, а на стеблі більше формуватиметься бічні гілочки. Після того, як коріння проросло до стін контейнера, варто знизити температуру до 13-16°С.

 

Примітка: при вирощуванні петуній-пікоте та петуній-зірок варто пам'ятати, що висока температура знебарвлює забарвлення та посилює білий колір.

 

Добрива для петуній

Підживлення петуній слід проводити з кожним поливом, використовуйте при цьому збалансовані добрива, які містять усі необхідні мікроелементи, також можна додавати залізо. Нестача заліза спричиняє жовтизну листя, особливо при pH > 6,8. Почніть із ЕС:1.0. поступово збільшуючи цей показник до ЕС:1.8 залежно від розвитку рослин та її розмірів. Для ампельних петуній ЕС може досягати 2.0, оскільки рослина формує масу. У деяких випадках можна використовувати добрива пролонгованої дії (1,2 кг/м3). Не давайте петунія воду без добрив. Щоб уникнути різкого зростання ЕС влітку, знижуйте його рівень при кожному поливі відповідно до кількості води, яку ви використовуєте. При високому рівні освітлення використовуйте також добрива на основі аммонію (17-5-17), концентрація азоту 0,01 - 0, 015%. На умовах низького рівня освітленості - з урахуванням кальцію (14-4-14), концентрація азоту у разі 0,01 — 0,015%. При високому рівні освітленості та в умовах довгого дня найкраще використовувати добрива на основі аммонію (20-10-20). В умовах низьких температур та недостатнього освітлення краще відмовитися від використання аммонійних добрив та перейти на підживлення на основі кальцію.

 

Регулятори росту

Для отримання компактних рослин найкраще створити оптимальний температурний режим та необхідний для петуній рівень освітленості. Але якщо умови все ж таки далекі від ідеальних, то варто скористатися стимуляторами зростання. Їх вносять кожні 7-14 днів до появи бутонів. Перед використанням регуляторів росту перевірте їх дозування та призначення. Також можна скористатися методом негативних температур.

 

Основні шкідники петуній: попелиця, тіпс, білокрилка. При вирощуванні у відкритому ґрунті можуть виникнути проблеми з гусеницями. Використовуйте звичайні інсектициди та підтримуйте рівень чистоти на ділянці.

 

Основні хвороби: пітіум, бортритіс.

 

Купуйте насіння петунії у правильному місці, в інтернет магазині gryadka.in.ua. У нас приємні ціни, найкращий у світі сервіс, грамотні консультанти та мегазручні умови доставки та оплати. Купувати насіння петунії з доставкою по Україні найкраще у перевіреному місці. Нехай ці квіти стануть окрасою Вашої клумби.

 

Колектив Gryadka.in.ua бажає Вам чудового врожаю!