Дворічні квіти невибагливі, рано зацвітають та довго прикрашають квітники. Існує не так вже й багато представників другорічок, але стараннями зарубіжних та вітчизняних селекціонерів виведено безліч гібридів з корисними для квітника якості і дивовижними для очей, що дивиться забарвленнями. Віола, маргаритка, гвоздика турецька, лакфіоль, дзвіночки, енотера, наперстянка, незабудка, шток-троянда та інші, - одним словом, вибирати є з чого, навіть якщо Ви суворо пообіцяли собі цього року купити насіння двох-трьох квітів і на цьому зупинитись. Дворічники можуть стати чудовою компанією цибулинним квітам на Вашому квітнику, або навіть замінити їх за бажанням. Насіння цих рослин висівають у відкритий грунт у весняно-літній період, за літо вони міцніють, добре вкорінюються і здатні перезимувати. Цього року кольору не буде, зате наступна весна стане винагородою Вам за терпіння та догляд.

 

Віола - найвідоміша красуня з дворічних. Важко уявити собі таке поєднання ніжності та неймовірної живучості в одній рослині – легко переносить пересадку, не вигоряє на сонці, стійко витримує зливи та цвіте до осінніх морозів. На тимчасову грядку братки висівають у період червень-серпень, пізніше (серпень-вересень) пересаджують на постійне місце. Грунт віола віддає перевагу пухкому, родючому, без застою талих вод, полив помірний, але без пересихання, і підживлення, що містять азот, фосфор, калій. Забарвлень у сучасної анюти на стільки багато, що очі розбігаються!

 

 

Маргаритка - чудова компанія для віоли у квітнику. Сіють маргаритку відразу на постійне місце в червні-липні, рослина швидко проростає, стійка до хвороб та шкідників, добре зимує та рясно цвіте наступного сезону. Щоб маргаритка зацвіла цього ж року, варто потурбуватися про вирощування розсади в тепличці на початку березня. Сучасні маргаритки рідко перевищують висоти в 15-17 см і добре виглядатимуть у всіх квітниках.

 

 

Ще один невибагливий дворічний - турецька гвоздика. Яскрава і сильна, вона, втім, погано переносить застій води, в іншому вирощування та догляд за гвоздикою простий і не турбується. Висівають насіння гвоздики у травні-червні, або під зиму, у жовтні. На зиму варто вкрити посадки мульчів, а навесні не дати молодому листю отримати сонячний опік - прикрити його лапником, або нетканим матеріалом. Весняні гвоздики до проростання вкрийте целофаном, а серпні можете пересадити на постійне місце. Місце для турецької гвоздики вибираєте світле, з родючим легким ґрунтом.

 

Лакфіоль зовсім не боїться морозів і навіть не вимагатиме від господарів укриття на зиму. За період осінь-зима поодинокі паростки можуть розросттися в пишний листяний кущ, а з початком весни - зацвісти. Сіють насіння лакфіолю у травні-липні на постійне місце (краще вибрати сонячну ділянку) або в горщики-ящики з наступною пересадкою. Грунт суглинистий або багатий вапном, полив рясний, але без застою води. Якщо посіяти насіння навесні в тепличці, то влітку цього року можна отримати цвітіння.

 

 

Догляд за незабудкою мало чим відрізняється від маргаритки. На постійне місце насіння квітів сіють у червні, або розсадою у серпні. Сходи з'являються через 2 тижні після сівби. Тіньовитривала, але стійко цвістиме і на сонечку, вологолюбна, скромна і витончена. Квіти незабудки стануть чудовим доповненням у складних композиціях.

 

Список дворічників продовжує енотера - дивовижна, видовищна квітка. Посухостійка і невибаглива до ґрунту, вона легко перезимує у вигляді прикореневої розетки листя, а наступного року влаштує для Вас і Ваших близький вечірнє шоу, яке запам'ятається на все життя. Справа в тому, що бутони енотери розпускаються ввечері, при чому так красиво і витончено, що неможливо відірвати око від того, що відбувається: у променях передзахідного сонця один за одним оживають ніжні жовті квіти.

 

 

Одні джерела свідчать, що дотримання термінів посіву дуже важливе для своєчасного цвітіння дворічників, інші навпаки, стверджують, що не варто суворо ходити з календарем по грядках. Щоправда десь посередині – орієнтуйтесь на погодні умови, прислухайтеся до своєї інтуїції, розмовляйте з майбутніми рослинами. Дворічники за своєю природою невибагливі та чуйні на гарне ставлення. Будьте у світі з собою та природою і Ваші квітники стануть гордістю та насолодою для очей.

 

Квітучого Вам настрою!